Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan JÖAK ve PÖH birliklerine ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan JÖAK ve PÖH birliklerine ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güvercinlik’teki Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığını (JÖAK) ve Gölbaşı’ndaki Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Dairesi Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bugün jandarma teşkilatımızın sahip olduğu terörle mücadele tecrübesi dünyanın pek az güvenlik biriminde mevcut olan bir yapıdır. Aynı şekilde doğal afetlerde, kazalarda, kaybolmalarda yürütülen arama kurtarma çalışmalarının başarısı bakımından da jandarma teşkilatımız müstesna bir yere sahiptir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada, jandarma teşkilatının güzide birimi olarak nitelendirdiği, Güvercinlik Özel Harekat Eğitim Merkezini ziyaret etmenin mutluluğu içerisinde olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bin yıl önce geleceğimizi inşa etmeye karar verdiğimiz bu toprakların vatanımız haline dönüşmesi için canını esirgemeyen tüm şehitlerimizi ve ömürlerini bu mücadeleye vakfeden tüm gazilerimizi rahmetle minnetle yad ediyorum. Bilhassa temmuz ayından beri diğer güvenlik görevlilerimizle birlikte Doğu ve Güney Doğu’daki şehirlerimizde yaşanan olaylarda şehit olan jandarma özel harekat mensuplarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum, ‘Mekanları inşallah cennet olsun’ diye dua ediyorum.”

Jandarma teşkilatının kırsaldaki asayiş ve güvenliği sağlamakla görevli olduğunu ancak ülkede eskiden beri devam eden terör saldırıları sebebiyle jandarma teşkilatını bu yönde yoğun mücadele yürütmeye, uzmanlaşmaya yönelttiğine dikkati çeken Erdoğan, “Bugün jandarma teşkilatımızın sahip olduğu terörle mücadele tecrübesi dünyanın pek az güvenlik biriminde mevcut olan bir yapıdır.

Aynı şekilde doğal afetlerde, kazalarda, kaybolmalarda yürütülen arama kurtarma çalışmalarının başarısı bakımından da jandarma teşkilatımız müstesna bir yere sahiptir. Jandarma Genel Komutanlığımızın tüm personelini gösterdikleri üstün başarıları sebebiyle tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra İçişleri Bakanı Efkan Ala ile beraber Gölbaşı’ndaki Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Dairesi Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.