URAL teslimatı tamam

URAL teslimatı tamam

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ihtiyaçları kapsamında Otokar’a sipariş edilen URAL 4×4 taktik tekerlekli zırhlı araçlarının teslimatı tamamlandı.

Muhammet METİN/defenceandtechnology.com

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Hafif Zırhlı Araç Projesi kapsamında 2014 yılında sipariş edilen 126 adet URAL 4×4 taktik tekerlekli zırhlı araçlarının tamamı teslim edildi.

Türkiye’nin önde gelen kara platformları üreticilerinden Otokar tarafından geliştirilen URAL4×4 özellikle Doğu ve Güneydoğu’da gerçekleştirilen terör operasyonlarında yoğun bir şekilde kullanılıyor.

GÜVENLİK VE KONFOR EN ÜST SEVİYEDE

Tamamı zırh sacından üretilmiş personel kabini ile 7.62mm mermilere karşı balistik koruma sağlayan araç geniş iç hacmi ve koltuk ara mesafeleri, ergonomik tam boy koltukları, süspansiyonu ve sınıfındaki en büyük lastik ebadı sayesinde personel konforunu da en üst seviyede tutuyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün envanterindeki Zırhlı Personel Taşıyıcı (ZPT) ile Cobra 4×4 aracı arasındaki ihtiyacı karşılayan URAL’ın azami muharebe ağırlığı ise 6.2 ton.

Öteyandan Otokar geçtiğimiz aylarda bir Körfez Ülkesi için ürettiği ve iç güvenlik amaçlı olarak kullanılacak URAL 4×4 taktik tekerlekli zırhlı araçlarını teslim etmişti.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.