İtalya’dan ilave M-346 siparişi!

İtalya’dan ilave M-346 siparişi!

İtalya Hava Kuvvetleri ileri jet eğitim uçağı ihtiyacının karşılanması amacıyla Finmeccanica firmasından M-346 eğitim uçağı alacak.

Finmeccanica firması İtalya Hava Kuvvetleri için ilave 9 adet M-346 ileri jet eğitim uçağının üretimi için İtalya Savunma Bakanlığı ile 300 milyon Euro değerinde bir sözleşme imzaladı. Bu yıl başlaması planlanan teslimatların 2018 yılında tamamlanması bekleniyor. İtalya Hava Kuvvetleri’nde 18 M-346 uçağı görev yapıyor.

F-35 SAVAŞ UÇAKLARINA HAZIRLIK

İtalyan Finmeccanica firması tarafından geliştirilen, yeni nesil M-346 ileri jet eğitim uçağı ilk uçuşunu 15 Temmuz 2004 yılında gerçekleştirdi. FADEC teknolojili motorlar, ataletsel seyrüsefer sistemi, GPS ve baş üstü göstergelerle donatılan M-346, Eurofighter, Rafale, Gripen ve F-35  gibi savaş uçaklarını kullanacak pilotların eğitim ihtiyaçlarını yerine getirebilecek özelliklere sahip.

+8/-3 g’lik manevralar gerçekleştirebilen ve havada yakıt ikmali kabiliyetine sahip olan uçak İtalya dışında İsrail, Polonya ve Singapur Hava Kuvvetleri tarafından kullanılıyor. 9 taşıma noktası bulunan uçak 3 ton civarında mühimmat taşıyabiliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.