FNSS “KAPLAN” Malezya’da

FNSS “KAPLAN” Malezya’da

FNSS Savunma Sistemleri, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da düzenlenen uluslararası savunma fuarı DSA 2016’daki yerini aldı.

Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur, uluslararası savunma fuarına ev sahipliği yapıyor. DSA 2016 fuarında, Türkiye ve dünyanın önde gelen kara araç üreticisi FNSS, yeni nesil zırhlı muharebe aracı KAPLAN’ı sergiliyor. Fuar, 21 Nisan tarihine kadar devam edecek.

YENİ DÖNEM YENİ ARAÇ: KAPLAN

KAPLAN; muharebe ağırlığına bağlı olarak 22-25 Bg/ton güç ağırlık oranında, otomatik şanzımanlı, ana muharebe tankları ile ortak hareket yeteneğine sahip yeni nesil zırhlı muharebe aracıdır.

Amfibi özelliğine sahip sınıfındaki az sayıdaki araçlardan biri olan KAPLAN, arkasında yer alan iki adet su itki sistemi sayesinde derin ve akıntılı sularda operasyon yapmaya izin veriyor. Suda nokta dönüşü yapabildiği gibi geri istikamete de hareket edebiliyor.

Güç grubu kabini ile genişletilmiş sürücü bölmesi aracın ön kısmında yer alırken; nişancı ve komutan mahalleri aracın orta kısmında bulunuyor. Geriye kalan arka kısımda ise personel taşıyıcı versiyonunda 8 kişilik, silah kuleli versiyonun da ise 6 kişilik personel (manga) bölümü yer alır. Azami 70 km hıza ulaşabilen araç 650 km menzile sahip.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.