Artık Türkiye’de üretiliyor!

Artık Türkiye’de üretiliyor!

ABD ve İsrail başta olmak üzere birçok ülke tarafından kullanılan ve hedef pozisyonuna göre sağa ve sola yönlendirilebilen Cornetshot türü silah sistemi, artık Türkiye’de de üretilmeye başlandı.

Türk mühendisleri tarafından Ankara İvedik Organize Sanayi bölgesinde üretilen silah için 5 mühendis ve 5 işçiden oluşan bir ekip, 18 aylık bir çalışma gerçekleştirdi.

Elektrik Elektronik Mühendisi Görkem Kalender, “Silahı bir noktaya doğrultuyorsunuz köşenizden çıkmadan bölgeyi ekrandan gözlemliyorsunuz. Silahın namlusu çıkıyor, siz de güvenli bir şekilde operasyonu gerçekleştiriyorsunuz. Cornershot, silahlı kuvvetlerimizin kendi silahını ön tarafa entegre ederek ön, sağ ve sol tarafa ateş etme imkanına sahip bir ürün” ifadelerini kullandı.

Cornershot silahlarından Türk Silahlı Kuvvetleri’ne 20 tane verildiğini belirten Kalender “Ayrıca gece görüş otofokus özelliği de var. Silahın atış menzili içerisinde değiştirilebilir kameraları var ve wifi özelliğine sahip. Görüntüler tim merkezine aktarılıyor. Atış testleri Makina Kimya’nın atış poligonunda denendi. Ağır ve otomatik silahlara göre çalışma yapıyor” şeklinde konuştu.

Tanesi 8 bin liraya mal olan silahın ağırlığının ise 4 kilo 300 gram olduğu ifade edildi.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.