Bayraktar 8 km’den hedefi vurdu

Bayraktar 8 km’den hedefi vurdu

Kale-Baykar tarafından geliştirilen yerli İHA sistemi Bayraktar TB2 test uçuşunda ilk defa harp başlığı bulunan MAM-L tipi mühimmat attı.

Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkan İnsansız Hava Aracı (İHA) Bayraktar, dün yapılan testlerde Roketsan tarafından geliştirilen 22,5 kilogram ağırlığındaki MAM-L tipi harp başlıklı akıllı mühimmatı attı. 8 kilometreden hedefini tam isabetle vuran Bayraktar’ın bu başarısını Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir Twitter hesabı üzerinden paylaşarak “Ne kadar gurur duysak az, gözümüzdeki yaşlarla, her şeyi milli olan İHA’mız hedefi tam isabet vurdu. Nerden nereye” diye yazdı.

Silahlı İHA Bayraktar’ların IŞİD terör örgütünün füze saldırılarının ardından Türkiye-Suriye sınır hattında görev yapması planlanıyor.

SINIFININ EN İYİSİ

12 metre kanat açıklığı, 650 kg kalkış ağırlığına sahip Bayraktar Taktik İHA, sistem ve alt sistem bazında dünyada ilk kez geliştirilen birçok teknolojiye sahip. Otomatik olarak taksi, kalkış, seyir ve harici destek olmaksızın iniş ve park yapabilen 3 yedekli uçuş kontrol sistemi Dünya’da ilk kez Bayraktar Taktik İHA’sında kullanıldı.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.