FNSS 25 Yılın Hikâyesini Anlattı

FNSS 25 Yılın Hikâyesini Anlattı

Türkiye’nin, savunma sanayisinde faaliyet göstermek üzere kurulan ilk özel şirketi olan FNSS, 1988 yılında başladığı yolculuğunun ilk 25 yılını anlattığı prestij kitabı, “25 Yılın Hikâyesi”ni yayınladı.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM)’nın faaliyetlerine başlamasından kısa bir süre sonra kurulan FNSS’nin ilk 25 yılını, aynı zamanda modern Türk savunma sanayisinin doğuşunun ve gelişiminin hikâyesi olarak nitelendirmek de mümkün.

FNSS’nin 25 yılını, okuyucuyu, adeta zamanda bir yolculuğa çıkartarak anlatan kitap, firmanın; ortakları, eski ve yeni yönetim kurulu üyeleri, sektör paydaşları ve eski ve mevcut çalışanlarının büyük destek ve emekleriyle hazırlandı. Sektörün gelişimi ve FNSS hakkında merak edilen birçok soruya ışık tutan ve birbirinden ilginç anılarla dolu olan kitap, 460 sayfadan oluşuyor ve 400 fotoğraf içeriyor. FNSS, 25 yılın verdiği birikimle sektörün geleceğine yönelik vizyonunu da bu kitapta paylaşıyor.

Basım süreci Haziran ayında tamamlanan “25 Yılın Hikâyesi”, satışa sunulmayacak ve prestij kitabı olarak sektör paydaşlarına dağıtılacak olsa da FNSS, savunma sanayisine ilgi duyan sektör dışındaki takipçilerini de unutmadı. Sosyal medya hesapları aracılığıyla “25 Yılın Hikâyesi” kitabı ödüllü bilgi yarışmaları düzenlemeye hazırlanan FNSS, bu prestij kitabını edinmek isteyen meraklıları, bu yarışmaları takip etmeye çağırıyor.

Bir dünya şirketi olan ve attığı her adımda uluslararası standartları referans alan FNSS, kitabın İngilizce sürümü üzerindeki çalışmalarını da sürdürüyor.

Kaynak: defenceandtechnology.com 

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.