Donanmaya Açık Denı̇z Römorkörü alınacak

Donanmaya Açık Denı̇z Römorkörü alınacak

Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM), Çok Maksatlı Açık Deniz Römorkörü Tedariki Projesi için ihale açtı.

SSM tarafından yayınlanan ilana göre, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın ihtiyacına yönelik olarak, barışta yangın, müsademe,  karaya oturma, arıza yaparak kendi imkanları ile seyir yapamayacak  durumda olan gemiler ile harpte hasara uğrayacak gemileri açık denizlerde yedekleyecek, açık deniz atış eğitimlerinde hedef yedekleme görevlerini icra edebilecek, gemi yangınlarına müdahale edebilecek, torpido atışlarında hedef gemisi görevini icra edecek ve torpidoların denizden alınmasını sağlayacak, şamandıraların bakım-tutum ve onarım  faaliyetlerini yapacak, dalış görevlerinde dalış destek platformu işlevini sağlayacak imkan ve kabiliyetlerinin geliştirilmesi maksadıyla 3 adet Çok Maksatlı Açık Deniz Römorkörü tedarik edilecek.
Ayrıca, ihaleye katılmak için yurt içinde yerleşik bir tersane olunması gerekiyor.
İhalenin Teklife Çağrı Dosyası, SSM Deniz Araçları Daire Başkanlığından, 6 Eylül saat 17.00’a kadar temin edilebilecek. Son teklif sunma tarihi ise 29 Aralık olarak belirlendi.

Fotoğraf: Amerikan Donanmasında 1942 yılında “USS SIOUX” ismiyle hizmete giren ve 1972’de Türk Deniz Kuvvetleri’ne katılan TCG GAZAL (A-587) Açık Deniz Römorkörü.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.