KAPLAN ve TEBER-30 IDEX’te ilk kez sergilenecek

KAPLAN ve TEBER-30 IDEX’te ilk kez sergilenecek

Türk savunma sanayisinin önde gelen firmalarından FNSS, bu yılki IDEX fuarında, KAPLAN zırhlı araç ailesinin son üyesi KAPLAN Yeni Nesil Zırhlı Muharebe Aracı (YNZMA)’nı, yine FNSS tasarımı bir silah kulesi olan TEBER-30 ile birlikte sergileyecek.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’nin başkenti Abu Dhabi’de, 19-23 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuarda FNSS, 10. Salondaki C05 numaralı standında ziyaretçilerini ağırlayacak.

FNSS, 1997 yılında imzaladığı ve aynı zamanda Türk savunma sanayisinin ilk komple savunma sistemi ihracatının gerçekleştirildiği sözleşme uyarınca, BAE’ye, farklı konfigürasyonlarda, 133 adet Zırhlı Muharebe Aracı (ZMA) teslim etti. FNSS, yerel ofisi üzerinden, bu araçlara entegre lojistik destek hizmeti vermeye devam ediyor.

BAE kara araçları sektöründe önde gelen tedarikçilerinden bir tanesi olan FNSS, 13. kez katılacağı bu yılki IDEX fuarı ile aynı zamanda bu ülkedeki 20’nci yılını kutluyor.

FNSS Genel Müdürü ve CEO’su K. Nail Kurt, BAE ile iş birliklerinde geride bıraktıkları 20 yılı şöyle değerlendiriyor: “BAE, ne istediğini bilen, en iyisini almayı hedefleyen ve sistemlerini her an harbe hazır tutan, çok önemli bir müşterimiz. Biz de FNSS olarak BAE ile çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. ZMA’ları teslim ettiğimiz dönemde, ne yaptığını iyi bilen; ancak henüz kendi ürün ailelerini oluşturmamış bir şirkettik. Bugün, gerek PARS ve KAPLAN gibi ürün ailelerimizle gerekse dünyanın çeşitli bölgelerinde yürüttüğümüz iş birlikleri ile BAE’ye çok daha çeşitli çözümler sunabilecek durumdayız. İş birliğimizi, önümüzdeki 20 yılda da sürdürmek için istekli ve kararlıyız.”

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.