Kirpi “SARP” ile vuracak

Kirpi “SARP” ile vuracak

ASELSAN tarafından SARP silah kulesi entegre edilmiş KİRPİ araçları göreve başladı.

BMC tarafından üretilen ve terörle mücadelede Türk Silahlı Kuvvetlerince başarıyla kullanılan mayına karşı zırhlı personel taşıyıcı Kirpi’ler Aselsan ürünü SARP- Uzaktan Komutalı Silah Sistemi ile donatıldı.

İç Güvenlik Harekatı kapsamında özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kullanılan KİRPİ’nin muharebe ağırlığı 20 ton. Şoför ve araç komutanı dahil 13 personel kapasiteli olan KİRPİ, taşıdığı personele yüksek bir mayın ve balistik koruması sunuyor. SARP silah sistemi ile birlikte Kirpi’ler önemli bir ateş gücüne kavuşmuş oldu.

Tehditlere karşı kesin çözüm: SARP

Aselsan SARP- Uzaktan Komutalı Silah Sistemi, taktik araçlar üzerinde ve sabit tesislerde, kara ve hava tehditlerine karşı yakın savunma amacıyla küçük ve orta kalibre silahlar için geliştirildi.

SARP, önem ve hassasiyeti giderek artmakta olan güvenlik hususları ve asimetrik tehditler kapsamında kullanılmakta olup, gelişmiş komuta yetenekleri ile kullanıcı personelin güvenliğini en üst düzeye taşımaktadır.

SARP sistemine, ihtiyaca göre 12.7 mm Makinalı Tüfek, 7.62 mm Makinalı Tüfek veya 40 mm bombaatar takılabiliyor. Gece ve gündüz hassas gözetleme yeteneği sağlayan elektro-optik algılayıcıları ve silahın ateş gücünün etkin şekilde kullanılmasını sağlayan bilgisayarlı atış kontrol sistemi ile sistem, gündüz, gece ve zorlu koşullarda görev yapabilmekte, zırh altından ve/veya uzaktan kullanım imkanı ile kullanıcı personelin güvenliğini artırmaktadır.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.