Katmerciler Brezilya’da

Katmerciler Brezilya’da

Türk sanayisine 30 yılı aşkın bir süredir araç üstü ekipman sektöründe hizmet veren  ve Savunma & Güvenlik sektörüne yönelik yenilikçi ürünleriyle dikkat çeken Katmerciler Brezilya’da düzenlenen LAAD 2017 Savunma ve Güvenlik Fuarı’nda yerini aldı.

Brezilya’nın Rio De Janeiro kentinde 4-7 Nisan tarihleri arasında düzenlenen LAAD Defence & Security 2017 fuarında Katmerciler İcra Kurulu Bşk. Vekili Furkan Katmerci, Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Şeref Öngay ve heyetiyle birlikte standı ziyaret eden SSM Müsteşar Yrd. Köksal Liman’a savunma sanayii ürünlerimizle ilgili brifing verdi.

Hızır göreve hazırlanıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ihtiyaçları doğrultusunda Katmerciler firması tarafından geliştirilen HIZIR 4×4, NATO standartlarında, dokuz personel kapasiteli, yüksek balistik, mayın ve el yapımı patlayıcılara karşı koruma seviyesine sahip zırhlı taktik tekerlekli bir araç.

Türk Savunma Sanayindeki sınıfının en yüksek motor gücüne sahip, kırsal ve kentsel alanlardaki yoğun çatışma koşulları altında yüksek performans gösterecek şekilde tasarlanıp geliştirilmiş bir muharebe aracı.

Komuta kontrol aracı, KBRN aracı, silah taşıyıcı araç (çeşitli silah sistemlerinin kolay entegrasyonu), ambulans aracı, sınır güvenliği aracı, keşif aracı olarak çeşitli konfigürasyonlar için çok yönlü, düşük maliyetli ve kolay bakım sağlayan bir platform araç görevini ifa ediyor.

Şehir içi görevlere ‘KHAN’lı çözüm

KHAN Zırhlı Personel Taşıyıcı, Katmerciler’in NATO standartlarında geliştirdiği, balistik korumalı ve el bombalarına karşı yüksek güvenlik sağlayan, 4×4 taktik tekerlekli zırhlı personel taşıyıcı ailesinin ilk üyesi. Yüksek balistik koruma sağlayan monokok zırh çeliği gövdeye sahip olan araç Toyota Land Cruiser şasisi üzerine şekillendirildi.

Sekiz personel taşıma kapasitesine sahip araç, kırsal ve kentsel her türlü iklim koşullarında operasyonlar için iç güvenlik güçlerinin tüm gereksinimlerini karşılayabiliyor. Azami yüklü ağırlığı 5900 kg olan Khan saatte 130 km hıza ulaşabiliyor. 286bg gücünde Toyota 1VD-FTV V8 Turbo Diesel motora sahip olan araç %60’lık dik eğime tırmanabilirken, %30’luk yan eğimde manevra yapabiliyor.

Katmerciler’den zırhlı ambulans

Zırhlı Ambulans, dünyadaki yüksek riskli bölgeler için ulaşım, ilk yardım ve hastaların nakli amacıyla Ford F550 araç şasisi üzerine tasarlandı ve donatıldı. Aracın geniş iç hacmi sayesinde ayakta operasyon gerçekleştirerek hastalara müdahale edilebiliyor.

Araç 5 hasta, 2 sağlık personeli ve sürücü dahil 8 kişilik taşıma kapasitesine sahip. 300 HP gücüne ve 4×4 sürüş özelliklerine sahip ve her türlü yol ve iklim koşullarına uygun üretilen Zırhlı Ambulanslar sürücü, sağlık personeli ve hastanın tam emniyetini sağlamakta olup istenilen konfigürasyonda ve farklı balistik seviyelerine uygun dizayn edilebiliyor.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.