Katmerciler Katar Expo Turkey 2017 Fuarı’nda

Katmerciler Katar Expo Turkey 2017 Fuarı’nda

Türk araç üstü ekipman sektörünün lideri ve savunma sanayinin yeni gücü Katmerciler, 19-21 Nisan 2017 tarihleri arasında Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenecek Expo Turkey 2017 Fuarında yerini alıyor.

Savunma ve güvenlik sektörüne yönelik ürünleriyle birlikte sivil alana yönelik geniş ürün portföyünü de tanıtacak Katmerciler, son yıllarda Türkiye ve Katar arasında hızla gelişen ilişkilerin her iki taraf için de önemli fırsatlar yarattığına inanıyor.

50’yi aşkın ülkeye ihracat yapan, ihracat odaklı bir şirket olarak uluslararası fuarlara büyük önem veren Katmerciler, son olarak, 4-7 Nisan 2017 tarihleri arasında Brezilya’nın Rio De Jenerio kentinde düzenlenen Uluslararası Savunma ve Güvenlik Fuarı’nda da yerini almış, önemli iş bağlantıları gerçekleştirmişti.

1985 yılında kurulan Katmerciler, hem araç üstü ekipman sektörüne, hem savunma sektörüne yönelik üretim yapan, aynı anda iki kulvarda faaliyet gösteren bir şirket. Şirketin ürün yelpazesi içinde Savunma Sanayi Araçları, İtfaiye Araçları, Çevre Araçları, Taşıma Araçları, İnşaat Sektörüne Yönelik Araçlar ve Özel Ürünlerin tasarım ve üretimi yer alıyor.

Özellikle son yıllarda NATO standartlarında geliştirdiği, 4×4 zırhlı tekerlekli personel taşıyıcıları ve muharebe aracıyla dikkat çeken şirketin savunma portföyünde zırhlı ADR akaryakıt tankeri, koruma kalkanı, zırhlı damper, uzaktan kumandalı zırhlı paletli ekskavatör, zırhlı kazıcı yükleyici iş makinesi bulunuyor. Halka açık şirket, Türkiye’nin en büyük şirketleri ve en büyük ihracatçıları arasında.

Katmerciler, fuarın 6’ncı holünde B170 nolu stantta misafirlerini ağırlayacak.

Katmerci: Katar’da büyük potansiyel var

Türkiye’nin Katar’la olan güçlü ekonomik ve siyasi bağlarının her iki ülke şirketleri açısından önemli bir fırsat yarattığını belirten Katmerciler İcra Kurulu Başkan Vekili Furkan Katmerci, fuardan beklentilerine yönelik açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Son yıllarda Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler iki ülkeyi daha da yakınlaştırmış, adeta stratejik ortak haline getirmiş durumda. Yıllık 700 milyon dolar seviyesindeki ticaret hacmi kısa sürede 1 milyar doları aşabilir, aşması da gerekir. Bu fuarın, ülkelerimiz ve şirketlerimiz arasındaki yüksek ekonomik işbirliği potansiyelini harekete geçirmede önemli bir ivme yaratacağına inanıyoruz. Farklı sektörlerden 300’e yakın Türk şirketinin fuarda yer alacak olması da bunun en somut göstergesi.

Katmerciler olarak, kendi Ar-Ge merkezimizde geliştirip ürettiğimiz yaklaşık 30 farklı tipteki araç üstü ekipmanımız, savunma sektörüne yönelik geniş ürün gamımızla, Türk mühendisliğinin yetkinlik ve kapasitesini Katar’a taşımaktan mutluluk duyuyoruz. Katarlı şirketlerle de farklı düzeylerde işbirliklerine açık olduğumuzu da vurgulamak istiyoruz.”

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.