Katmerciler IDEF’e çıkarma yapacak

Katmerciler IDEF’e çıkarma yapacak

IDEF’17 Savunma Fuarına güçlü bir şekilde hazırlanan Katmerciler, 4×4 taktik tekerlekli zırhlı araçlarını ve ilk kez de zırhlı ambulansını bu fuarda tanıtacak.

Türk savunma sanayine güçlü bir giriş yapan ve taktik tekerlekli zırhlı araçları başta olmak üzere geniş savunma portföyüyle dikkat çeken Katmerciler, 9-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek IDEF Fuarı’nda güçlü bir şekilde yerini almaya hazırlanıyor.

Katmerciler, HIZIR, KHAN ve NEFER zırhlı 4×4 aracı ve ilk kez bu fuarda sergileyeceği zırhlı ambulansla ziyaretçilerini karşılayacak.

Segmentinin en güçlü aracı olan HIZIR’ın lansmanı, Kasım 2016 tarihinde İstanbul’da düzenlenen 3. High-Tech Port by MÜSİAD fuarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmıştı. 4×4 off-road jeep üzerine uygulanmış NEFER kompozit seramik zırhlama sistemi de yine ilk olarak aynı fuarda tanıtılmıştı.

Yol ve performans testleri başarıyla tamamlanan HIZIR ve KHAN üretime hazır durumda. Katmerciler’in dört aracını sergileyeceği 8’inci salondaki 807 nolu yeniliklerle dolu standının büyük ilgi çekmesi bekleniyor.

Sektörün Çözüm Ortağı

1985 yılında kurulan, 2010 yılından itibaren üretimini gerçekleştirdiği Toplumsal Olaylara Müdahale Araçlarıyla (TOMA) Türk savunma sanayine giriş yapan Katmerciler, silahlı kuvvetlerin ve güvenlik güçlerinin farklı ihtiyaçlarına uygun ürün portföyüyle savunma ve güvenlik sektörünün güçlü bir çözüm ortağı ve tedarikçisi durumunda.

Ayrıca Katmerciler’in savunma sektörüne yönelik ürün portföyü içerisinde koruma kalkanı, uzaktan kumandalı zırhlı paletli ekskavatör, zırhlı kazıcı yükleyici iş makinesi, zırhlı otobüs, zırhlı damper, zırhlı lowbed treyler, zırhlı su tankeri, zırhlı damper ve zırhlı ADR’li tanker bulunuyor.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.