Koreli savunma firmalar IDEF’e çıkarma yapacak

Koreli savunma firmalar IDEF’e çıkarma yapacak

Güney Kore savunma sanayisinin devleri, 13. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na (IDEF17) çıkarma yapacak.

Dünyanın en büyük savunma sanayi fuarlarından biri konumundaki  13’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF’17), 9-12 Mayıs 2017 tarihlerinde, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) yönetim ve sorumluluğunda, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da organize edilecek.

Türkiye için olduğu kadar, diğer katılımcı ülkeler ile savunma sanayi şirketleri için de önemli bir tanıtım merkezi ve uluslararası pazar konumunda olan IDEF’e bu yıl Kore Savunma Endüstrisi Birliği (KDIA) öncülüğünde Güney Kore’den 18 savunma sanayi firması katılacak. Koreli firmalar fuarda ürünlerini katılımcıların beğenisine sunacak.

Kore Ticaret Yatırım Teşvik Ajansı İstanbul ofisi aracılığıyla IDEF’e katılan 18 Koreli tedarikçi firma ile Türk firmaları arasında birebir iş görüşmeleri organize edilecek.

KOTRA; (Kore Ticaret Yatırım Teşvik Ajansı); doğrudan Güney Kore devletine bağlı, Türkiye ve Kore arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla 1978 yılından bu yana İstanbul’da faaliyet gösteren bir devlet kuruluşudur. KOTRA’nın amacı  Kore firmalarının yurtdışı pazarlarına açılmalarına destek olmak, Koreli üreticiler ile yurtdışı alıcılar arasında köprü oluşturmaktır. Ajansın halihazırda 86 ülkede, 127 noktada ofisleri bulunuyor.

Türkiye ve Kore arasında yaklaşık 20 yıldır gerçekleştirilen savunma sanayi alanındaki ticarete destek veren Kore Savunma Endüstrisi Birliği ise 1976 yılında kurulmuş  bir organizasyon olup en büyük misyonu Koreli savunma sanayi firmalarının ihracatına destek olmaktır. (www.kdia.or.kr/eng) üzerinden Koreli savunma sanayi firmalarına ve bu sektörle ilgili haberlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Koreli katılımcı firmalar ve ürünlerinin bulunduğu liste için TIKLAYINIZ

Firma bazında detaylı açıklama için TIKLAYINIZ

Türkiye ve Kore arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sağlamak ve ticari işbirliği sağlamak amacıyla;

Hasan ÖZGÜNDÜZ

KOTRA Istanbul (Korea Trade-Investment Promotion Agency)

Veko Giz Plaza Meydan Sokak, No.20 Kat.13 Daire 41/42 Maslak, 34396, Istanbul, Turkey
TEL +90-212-325-3646 / 131  | FAX +90-212-325-3642 | EMAIL  ktc5@koreatrade.com.tr

http://www.kotra-istanbul.com.tr

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.