Alman zırh teknolojisi Türkiye’nin hizmetinde

Alman zırh teknolojisi Türkiye’nin hizmetinde

Alman Alpha Armouring geliştirdiği zırh sistemleri ile Türkiye pazarına adım attı. Firma ilk olarak TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen otomobil fuarı İstanbul Autoshow’da zırh sistemlerini tanıttı.

Araçlara zırh hizmeti sağlayan Alpha Armouring, kendi geliştirdiği patentli 360 derece zırh konsepti ile araçların çatı, taban ve yan kısımlarını çelikten zırhlayarak aracı sadece kurşun değil, el bombası veya mayın gibi patlayıcılara karşı da koruyabiliyor.

Alpha Armouring Teknik Genel Müdürü Erkan Şahin, firma olarak 35 yılı aşkın tecrübeye sahip olduklarını ifade ederek, fabrikalarının Münih’te bulunduğunu, yurt dışı satışın Almanya’da, Türkiye’deki satışın ise Florya’da gerçekleştirildiğini bildirdi.

Araçları içten zırhladıklarını ve dışarıdan aracın zırhlı olup olmadığının anlaşılmadığını belirten Şahin, araçların cam ve şasisini zırhlayarak bir güvenlik konsepti geliştirdiklerini, patentli 360 derece zırh konsepti ile araçların çatı, taban ve yan kısımlarını olduğu gibi çelikten zırhladıklarını, böylece araçların sadece kurşunlara karşı değil, el bombası veya mayın gibi patlayıcılara karşı da korunabildiğini söyledi.

Şahin, müşterilerin isteklerine göre araç üzerindeki ve içindeki tüm ögeleri değiştirebildiklerini, aracın iç dizaynında da en yüksek kalitedeki malzemeleri kullandıklarını anlattı.

Tüm işlemlerin Almanya’daki atölyede yapıldığını vurgulayan Şahin, şunları kaydetti: “Araçların iç ve dış tasarımı ile ilgili tüm işlemler şirketin Almanya’daki atölyesinde hand made (el yapımı) olarak yapılıyor ve standart bir aracın zırhlama işlemi 8 ila 10 hafta arası sürüyor. Belirtilen süre zarfında zırhlama işlemi bittikten sonra araç plakalı ve trafiğe açık bir şekilde müşteriye teslim edilmektedir.”

Şahin, dünyada zırhlı araç yapan firma sayısının da fazla olduğuna işaret ederek, “Bu kaliteyi sadece biz sunuyoruz. Alpha Armouring’in bu alanda bir rakibi yok. Araçlar üzerinde sık sık balistik ve birtakım patlama testleri uyguluyoruz. Bu alanda öncü bir şirketiz. Bu düzeyde kalabilmek için de elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.” şeklinde konuştu.

Şahin,”Kendini kanıtlamış yüksek Alman teknolojisini güvenlik güçlerimizin yanı sıra iş dünyasına ve diğer ihtiyaç makamlarının da hizmetine sunmak istiyoruz” ifadesini kullandı. Türkiye’de de faaliyet gösteren firmanın ürün gamı Atlant, G350 CDI, G500, G63 AMG, G65 AMG, G65 AMG Stretched, Alpha- Phoenix- G63, Land Crusier 200 4.5D, Land Crusier 2005.7P, 570 LX ve SprinterLuxury modellerinden oluşuyor.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.