MİLGEM Pakistan yolcusu

MİLGEM Pakistan yolcusu

Türkiye, Pakistan’a MİLGEM korvetlerinden 4 adet satacak. Bu konuda Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ (STM) ve Pakistan arasında MİLGEM Korvet Projesi Niyet Beyanı imzalandı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Savunma Sanayii Müsteşarı Prof.Dr.İsmail Demir ve Pakistan Savunma ve Üretim Bakanı Tanvir Hüseyin’in katılımı ile 4 adet Ada sınıfı MİLGEM’in Pakistan Deniz Kuvvetlerine teslim edilmesine yönelik imzalar STM ile DGMP arasında 10 Mayıs 2017 tarihinde IDEF Fuarı’nda atıldı.

Pakistan ile daha önce Denizde İkmal Gemisi ve Agosta sınıfı denizaltı modernizasyon projelerini imzalayan ve Türk Savunma Sanayi tarihinde en büyük ihracat faaliyetlerini gerçekleştiren STM, Pakistan MiLGEM projesi ile Pakistan’da 3. projeyi gerçekleştiriyor.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM)’nin öncülüğünde oluşturulan işbirliği çerçevesinde STM, Denize İkmal Tankeri Projesinde birlikte çalıştığı Karaçi Tersanesi (KS&EW) ile IDEF 2017 Fuarı’nda iyi niyet anlaşması imzaladı. Proje kapsamında Pakistan Deniz Kuvvetlerine teslim edilmek üzere 4 adet Ada sınıfı MiLGEM’in Karaçi Tersanesi kabiliyetlerinde üretilmesi ön görülüyor.

Cumhuriyet tarihimizin en büyük savunma sanayi ihracat projelerinden birisi olabilecek Pakistan MiLGEM Projesi’nde son imzaların 30 Haziran 2017’de Pakistan’da atılması planlanıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.