Katmerciler Çekya IDET 2017 Fuarı’nda

Katmerciler Çekya IDET 2017 Fuarı’nda

Silahlı kuvvetler ve emniyet güçleri için yenilikçi ve güçlü çözümler sunan ve zırhlı muharebe aracı, zırhlı personel taşıyıcı, zırhlı ambulans ve gizli zırhlama teknolojisini de içeren geniş savunma portföyüyle dikkat çeken Katmerciler, Çekya’da (Çek Cumhuriyeti) düzenlenen Uluslararası Savunma ve Güvenlik Teknolojileri Fuarı’na (IDET 2017) katıldı.

Katmerciler’in en gözde aracı, segmentinin en güçlüsü olan zırhlı muharebe aracı HIZIR. Yol ve performans testlerini başarıyla tamamlayan HIZIR’ın lansmanı 2016 yılında Türkiye’de düzenlenen Müsiad fuarında yapılmış, lansmana Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılmıştı.

Şirketin NATO standartlarında geliştirdiği zırhlı personel taşıma aracı KHAN, toplumsal olaylara müdahale aracı (TOMA) ve zırhlı ambulans öne çıkan diğer araçlar.

Katmerciler, NEFER adını verdiği, zırhlama çeliğine göre daha hafif, ancak balistik koruması aynı seviyelerde kompozit seramik gizli zırhlama sistemiyle de sektörde önemli bir yeniliğe imza atmış durumda.

Katmerciler’in savunma sektörüne yönelik geniş ürün portföyü içerisinde ayrıca, koruma kalkanı, uzaktan kumandalı zırhlı paletli ekskavatör, zırhlı kazıcı yükleyici iş makinesi, uzaktan kontrollü çok namlulu gaz atar sistemi, uzaktan kumandalı zırhlı belden kırmalı yükleyici iş makinesi, zırhlı otobüs, zırhlı damper, zırhlı lowbed treyler, zırhlı su tankeri, ve zırhlı ADR’li tanker bulunuyor.

Katmerciler’in ürünlerini daha yakından tanımak için Türkiye Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın P Pavyonunda bulunan 111 nolu standı ziyaret edilebilir.

Kaynak: defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.