CTECH’TEN SİBER GÜVENLİK ATAĞI

CTECH’TEN SİBER GÜVENLİK ATAĞI

CTech, FUSE-IT tanıtım gösteriminde siber güvenlik kabiliyetlerini sergileyecek.

FUSE-IT (Facility Using smart Secured Energy & Information Technology) projesi; Kritik Saha ve Tesisler için 
enerji, tesisat, bilişim, otomasyon, ağ ve güvenlik alanlarına ilişkin ihtiyaçları kapsayan, algılayıcı seviyesinden kullanıcı ara yüzü seviyesine kadar ele alan Akıllı Bina Yönetim Sistemi projesidir.

FUSE-IT; kritik tesisler için sürdürülebilir, sağlam, etkin, kullanıcı dostu, güvenilir ve güvenli bir bina yönetim sistemi ihtiyacını karşılamayı; sürdürülebilirlik ile güvenlik ve emniyet konularına bütünleşik bir çözüm getirmeyi amaçlıyor. Proje ITEA-2 8. çağrı kapsamında etiket almış ve 1509-TÜBİTAK Uluslararası Sanayi Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı tarafından desteklenmiştir. Proje kapsamındaki Ar-Ge faaliyetleri üç yıl boyunca dört farklı ülkede aralarında Airbus ve Thales’in de bulunduğu yirmi bir farklı kuruluş tarafından yürütülmüştür.

Gazi Teknopark uygulama gösteriminde, projenin Türk ortakları CTech ve Forte ARGE tarafından geliştirilen sistem bileşenlerinin canlı gösterimi yapılacak, ayrıca projenin diğer ortaklarının elde ettiği proje sonuçları anlatılacaktır. CTech,  FUSE-IT kapsamında bir siber güvenlik durumsal farkındalık ürünü geliştirerek bütünleşik bina yönetim sistemine entegrasyonunu sağlamıştır. Geliştirilen ürün ile akıllı/kritik saha ve tesislerde yer alan siber varlıkların tespiti yapılmakta, siber zafiyet analizleri gerçekleştirilmekte, ortak değerlendirmeler ile bir risk şeması oluşturularak yöneticilere bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.