Katmerciler ile Aselsan arasında 10.5 milyon euroluk anlaşma

Katmerciler ile Aselsan arasında 10.5 milyon euroluk anlaşma

Savunma ve güvenlik sektörüne yönelik yenilikçi ürünleriyle dikkat çeken Katmerciler, Aselsan ile 10.5 milyon euro tutarında sınır gözetleme aracı sözleşmesi imzaladı.

Katmerciler Araç Üstü Ekipman ile Aselsan arasında AB sınırlarının gözetleme kapasitesinin artırılması amacıyla 4×4 mobil gözetleme araçları tedariği için iki sözleşme imzalandı.

Toplam değeri 10.5 milyon euro olan sözleşme kapsamında teslimatın 2018 yılı içerisinde yapılması bekleniyor.

Güçlü motor yüksek koruma

HIZIR 4×4 konfigürasyonunda güvenlik güçlerinin operasyonel ihtiyaçlarına uygun olarak şirketin kendi Ar-Ge Merkezinde geliştirdiği, NATO standartlarında, dokuz personel kapasiteli, yüksek balistik, mayın ve el yapımı patlayıcılara karşı koruma seviyesine sahip zırhlı taktik tekerlekli bir araç.

Türk Savunma Sanayindeki sınıfının en yüksek motor gücüne sahip, kırsal ve kentsel alanlardaki yoğun çatışma koşulları altında yüksek performans gösterecek şekilde tasarlanıp geliştirilmiş bir muharebe aracı.

Komuta kontrol aracı, KBRN aracı, silah taşıyıcı araç (çeşitli silah sistemlerinin kolay entegrasyonu), ambulans aracı, sınır güvenliği aracı, keşif aracı olarak çeşitli konfigürasyonlar için çok yönlü, düşük maliyetli ve kolay bakım sağlayan bir platform araç görevini ifa ediyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.