HAVELSAN’DAN SAĞLIKTA İHRACAT BAŞARISI

HAVELSAN’DAN SAĞLIKTA İHRACAT BAŞARISI

HAVELSAN tarafından geliştirilen Hastane Bilgi Yönetim Sistemi’nin ilk ihracatı Pakistan’a gerçekleştirildi. Hastanelerin idari, tıbbi ve yönetimsel anlamda omurgasını oluşturan sistem, Pakistan’ın e-sağlık yol haritası için referans olacak.

Yazılım yoğun sistem alanlarında faaliyet gösteren HAVELSAN’ın, Hastane Bilgi Yönetim Sisteminin ilk ihracatı gerçekleştirildi. Pakistan’ın Pencap eyaletinde modern teknolojilerle inşa edilen  Pakistan Böbrek ve Karaciğer Araştırma Enstitüsü’nün (Pakistan Kidney&Liver  Institute-PKLI) ihtiyacı olan tam entegre Hastane Bilgi Yönetim Sistemi için  HAVELSAN’ın çözümü tercih edildi.
HAVELSAN, söz konusu sistemin sağlanması, işletilmesi, bakım ve destek hizmetlerinin verilmesi projesinde, sağlık bilişimindeki deneyim ve teknoloji geliştirme yeteneğini uluslararası proje gerçekleştirme deneyimiyle birleştirerek, yeni ve nitelikli bir projeyi hayata geçirecek.

HAVELSAN, Pakistan’ın e-sağlık yol haritası için çok önemli görülen ve referans proje olarak değerlendirilen PKLI Projesi’yle iş ekosistemi paydaşlarından da istifade ederek, sağlık bilişimi deneyimini dost ve kardeş ülke için kullanacak.

PKLI Projesi sözleşme kabul metni, Pakistan-Türkiye iş birliğinin güçlü bir göstergesi olarak Pencap Eyaleti Başbakanı Muhammed Şehbaz Şerif’in de katıldığı törenle Pencap Altyapı Geliştirme Otoritesi (Infrastructure  Development Authority Punjab-IDAP) Üst Yöneticisi Mücahit Şerdil ve HAVELSAN  Temsilcisi Zeynep Arzu Çelik tarafından imzalandı.

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.