TAI Teknopark İstanbul ile gücünü arttıracak

TAI Teknopark İstanbul ile gücünü arttıracak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TAI), şirket faaliyet alanlarındaki ürünlerin rekabet gücünü artıracak nitelikte uygulamalı çalışmalar yapmak adına Teknopark merkezini açtı.

TAI’nin öncelikli projelerinin istenilen zamanda geliştirilmesi ve bitirilmesi hedeflenen merkezde, üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun personel çalışacak, AR-GE ve inovasyon çalışmalarıyla projelere katkı sağlayacak.

2.600 metrekarelik alanda faaliyete geçen Teknopark İstanbul açılışına, TAI Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Oğuz Borat, Genel Müdür Doç.Dr.Temel Kotil ve Teknopark İstanbul Müdürü Kemal Fidanboylu katıldı. Teknopark bünyesinde bulunan mühendislerle AR-GE ve inovasyon alanında faaliyetlerini artırmak isteyen TAI, gerçekleştirdiği istihdamla Türkiye’nin önemli üniversitelerinden mezun kadrolarını oluşturdu.

TAI Teknopark İstanbul ile gücünü arttıracak TAI

Yıldız Teknik Üniversitesi, ODTÜ, Koç Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi gibi üniversitelerden kadro oluşturulduğu açıklanırken, büyük çoğunluğunun tasarım mühendisi olduğu belirtildi.

Mezuniyet alanları arasında uçak, uzay, malzeme, metalürji, bilgisayar, elektronik haberleşme mühendislikleri olduğu ifade edilirken, gelecekte TAI’ye yönelik geliştirme projelerinde buradaki kadrosu ile artı değer katmak isteyen şirket, çalışan personelinin üniversite kredi ortalamasının önemine vurgu yaptı. Çalışan personelin ortalamasının 3.00’ın üzerinde olduğu belirtilirken, neredeyse personelin tamamının mühendislik alanında yüksek lisans da yaptığı açıklandı.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.