Meteksan Savunma yurtdışında emin adımlarla ilerliyor

Meteksan Savunma yurtdışında emin adımlarla ilerliyor

Türk savunma ve havacılık sanayiinin elektronik sistemler alanında lider firmalarından biri olan Meteksan Savunma, geliştirdiği milli sistemler ile yeni bir ihracat başarısına daha imza attı.

Meteksan Gazete’nin Ocak ayında yayımlanan 25’inci sayısında, firma tarafından hava platformları için geliştirilen aviyonik sistemlerin ihracatını konu alan sözleşme bir Uzakdoğu ülkesi ile geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde imzalandığı bilgisi yer aldı.

Geçtiğimiz yıl, önce Kore Cumhuriyeti’ne Yara Savunma Eğitim Simülatörü’nün; daha sonra da ismi açıklanmayan dost bir ülkeye RETİNAR PTR radarının ihracatını gerçekleştiren Meteksan Savunma böylece aviyonik sistemler alanında da ilk ihracat sözleşmesini imzalamış oldu.

Bilkent Holding bünyesinde 2006 yılında kurulan Meteksan Savunma kuruluşu ile birlikte Kara Kuvvetleri Tatbikat Merkezi Projesini üstlendi. TÜBİTAK destekli “Kara Hedef Angajmanı İçin Milimetrik Dalga Radar Teknikleri Geliştirilmesi” ve “Deniz Harp Oyunu Simülasyon Sistemi” projelerini yürütmeye başlayan Meteksan Savunma kuruluşundan itibaren Bilkent Üniversitesi başta olmak üzere üniversite-sanayi işbirliğini ön planda tutarak yüksek teknoloji ürünler ve alt sistemler geliştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Meteksan Savunma’nın geliştirdiği millî ve özgün ürünler pek çok platform üzerinde yer alıyor.

  • Taktik ve stratejik füze sistemlerinin veri bağları
  • Haberleşme sistemleri
  • Milimetre dalga radar sistemleri
  • Lazer çözümleri
  • Sualtı akustik sonar sistemleri
  • Eğitim simülatörleri

Fotoğraf: Temsilidir

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.