“TEKNOFEST İSTANBUL” ayakları yerden kesecek

“TEKNOFEST İSTANBUL” ayakları yerden kesecek

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) önderliğinde toplumda teknolojiye olan ilgiyi arttırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali düzenlenecek.

İstanbul Yeni Havalimanı (İGA / İstanbul Grand Airport) yerleşkesinde 20-23 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek TEKNOFEST İSTANBUL kapsamında birçok farklı aktiviteler yer alacak.

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, ulusal ve uluslararası profesyonel havacılık ekipleri (Paraşüt, Solo Türk, Türk Yıldızları) tarafından gösterilerde gerçekleştirilecek.

Gençler teknolojiyi yarıştıracak

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını oluşturacak yarışmalar kapsamında havacılıktan otomotive, su altı araçlarından alternatif enerjiye uzanan geniş bir spektrumda düzenlenecek olan teknoloji yarışmaları ile, Türkiye’de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerini artırmak ve bu alanda çalışan gençlerin desteklenmesini sağlamak hedefleniyor.

Bu hedef doğrultusunda somut çalışmaların ortaya çıkarılması amacıyla, teknoloji yarışmaları kapsamında her bir takımın yarışacakları kategorinin şartnamesinde belirtilen görevi yerine getirmek üzere istenen teknolojik donanımı (İHA, roket, insansız su altı aracı, vb.) tasarlayıp üretmesi bekleniyor.

Teknoloji yarışmalarına başvurular Aralık 2017 itibarıyla açıldı. Yarışma kategorilerinde belirtilen görevlerin gerektirdiği teknik bilgi ve becerilere sahip olan takımlar, yarışmalarda yer almaya hak kazanacak. Başvurusu kabul edilen ve duyurulacak listede yer alan ekiplere, TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Danışma Kurulu tarafından hazırlık süresi boyunca söz konusu kategoride istenen görevi tamamlamak için ihtiyaç duyacakları malzeme ve teknik danışmanlık desteği de sağlanacak.

Yarışma başvuruları ve detaylı bilgi için tıklayınız!

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.