İsrailli “Spike” kapış kapış!

İsrailli “Spike” kapış kapış!

Letonya kara birliklerini İsrailli Rafael ürünü Spike tanksavar füze sistemleri ile donatacak.

Letonya Savunma Bakanlığı ile Rafael, Diehl ve Rheinmetall’ın ortak girişimi olan EuroSpike firması arasında 108 milyon Euro değerinde Spike tanksavar sistemlerinin satışını kapsayan bir sözleşme imzalandı.

Letonya Silahlı Kuvvetlerinin operasyonel kabiliyetini arttıracak olan Spike’lar İngiltere’den satın alınan CVR (T) muharebe araçlarına entegre edilecek. İlk teslimatın ise 2023 yılına kadar yapılması planlanıyor.

Kara, hava ve deniz platformlarına entegre edilebilen ve muharebe sahasının ihtiyaçlarına göre 800 metre – 25 km mesafedeki hedeflere karşı etkili versiyonları bulunan Spike Ailesi dünyanın en modern anti-tank sistemlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Sistem farklı konfigürasyonlarda şu anda Azerbaycan, Belçika, Şili, Finlandiya, Almanya, İsrail, İtalya, Hollanda, Peru, Polonya, Portekiz, Güney Kore, Romanya, Singapur, Slovenya, İspanya ve Birleşik Krallık ordularının hizmetindedir. Öte yandan İsrail ile Hindistan Spike tanksavarların tedariki konusunda görüşmelere devam ediyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.