Canikli: “PULAT” tanklara sahada montaj yapılacak

Canikli: “PULAT” tanklara sahada montaj yapılacak

Milli Savunma Bakanı Canikli, “PULAT Aktif Koruma Sisteminin ay sonu, nisan başından itibaren Zeytin Dalı Harekatı’na katılan tanklara montajına başlayacağız.” açıklamasında bulundu.

PULAT’ın ASELSAN tarafından sıfırdan üretildiğini belirten Canikli, “Yakın mesafe atışlarında bile tanklara koruma sağlayabiliyor. Ekiplerimiz sahaya giderek yerlerinde montaj faaliyetlerini gerçekleştirecek.” değerlendirmesini yaptı.

Canikli, sistemin yalnızca tanklarla sınırlı olmayacağını, ilerleyen zamanlarda diğer zırhlı araçlara da monte edilebileceğini kaydederek, “PULAT, Türk savunma sanayi için dönüm noktasıdır.” diye konuştu.

Her hava koşulunda etkin koruma

Tanklara entegre edilecek olan ASELSAN ürünü PULAT aktif koruma sistemi sahip olduğu yüksek teknoloji radar ile platforma yöneltilmiş olan tehditleri tespit eder, ardından “Fiziksel İmha (Hard-Kill)” yeteneği ile tehdidi platforma çarpmadan önce uygun zaman ve mesafede etkisiz hale getirir.

“AKKOR PULAT” atışlı testleri geçti okumak için tıklayınız!

PULAT gerek yakın mesafeden fırlatılan tanksavar roketlerine gerekse de uzak mesafeden fırlatılan güdümlü tanksavar füzelere karşı modül yerleşimine bağlı olarak her yönü kapsayan 360°’lik tam bir koruma kalkanı sağlar. Platform üzerine dağıtık olarak yerleştirilen koruma modülleri sayesinde birden çok tehdide karşı aynı anda etkinlik sağlar.

PULAT birçok farklı tipte zırhlı araca uyarlanabilen ve radarla tehdit algılama çözümü sayesinde toz, çamur, kar, yağmur gibi zorlu çevresel şartlar altında etkin çalışabilen aktif koruma sistem çözümüdür.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.