Airbus Helicopters’ın yeni temsilcisi SBAIR

Airbus Helicopters’ın yeni temsilcisi SBAIR

Dünyanın önde gelen helikopter imalatçısı Airbus Helicopters’in Türkiye’deki yeni distribütörü ve Servis Merkezi SB Havacılık (SBAIR) oldu. SBAIR, Airbus’ın Türkiye’deki sivil helikopter filosunun distribütörlüğünün yanı sıra bakım, lojistik destek ve eğitim desteği gibi satış sonrası hizmetleri de sağlayacak.

SBAIR, 2017 yılında Ercüment Bayegan (Bayegan Group) ve Mehmet Yüksel Hocaoğlu (Swan Aviation) tarafından kuruldu. 1940’larda kurulan Bayegan Group, dünyanın dört bir yanında yer alan 27 ofisi ile petrol ve petrokimya endüstrisinde hizmet veriyor. 25 yıldan fazla havacılık deneyimine sahip olan Mehmet Yüksel Hocaoğlu’nun ise Swan Aviation’da özel havacılık pazarında 15 yıllık satış ve yönetim tecrübesi bulunuyor.

Pazara yeni dinamik getireceğiz

Airbus Helicopters Doğu Avrupa ve CIS Satış Müdürü Mickaël Peru, “Türkiye’de yerel deneyimlerini kullanarak, mevcut olan ve potansiyel müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vererek özellikle müşterilerimize yakın destek ve hizmet ile pazara yeni dinamik bir yaklaşım getiren tecrübeli bir ortak bulduğumuz için mutluyuz” dedi.

Türkiye çok büyük potansiyele sahip

SB Havacılık A.Ş. Başkan Yardımcısı Mehmet Yüksel Hocaoğlu, “Airbus’ın ürettiği son teknoloji ürünü helikopterlerin Türkiye’de ticari hava taşımacılığının yanı sıra özel havacılıkta da çok büyük potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz” dedi.

Airbus’ın küresel pazar payı yüzde 50

Sivil ve hizmet helikopterleri (5 koltuktan fazla türbin helikopterleri) alanında 2017 yılında küresel pazarda yüzde 50 pay ile Airbus pazar lideridir. Mickaël Peru, “Türkiye’de yüksek bir büyüme potansiyeli görüyoruz ve yeni distribütörümüz SB Havacılık A.Ş. de müşterilerimizle daha yakın ilişkiler kurarak ülkede helikopterlerimizin kullanımını artırmamıza yardımcı olacak” dedi.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.