“HIZIR” Trakya sınırındaki görevine hazırlanıyor

“HIZIR” Trakya sınırındaki görevine hazırlanıyor

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve sınır güvenliğine yönelik yürütülen proje kapsamında, HIZIR aracı testlere başladı.

Trakya sınırında görev yapacak olan Katmerciler ürünü HIZIR mobil gözetleme araçlarında Aselsan tarafından geliştirilen SECANS Güvenlik Yönetim Yazılımı, Akustik Atış Yeri Tespit Sistemi, ACAR Kara Gözetleme Radarı, ŞAHİNGÖZÜ-OD Elektro-Optik Sensör Sistemi ve 9661 V/UHF Araç Telsizi ile diğer bilişim ekipmanları yer alacak.

Avrupa Birliği IPA Çerçeve Anlaşması ile fonlanan ve Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi (İdare) koordinesinde Aselsan’ın ana yükleniciliğinde devam eden sınır güvenliğine yönelik proje kapsamında teslim edilecek HIZIR araçlarının üzerine yerleştirilecek sistemlerin entegrasyonundan sorumlu olan Katmercilerin araçları 2018 yılı içerisinde teslim etmesi bekleniyor.

Trakya sınırında kuş uçurtulmayacak okumak için tıklayınız!

Bu teslimat ile birlikte 2016 kasım ayında düzenlenen “3’üncü High-Tech Port by MÜSİAD” da lansmanı yapılan HIZIR aracı NATO üyesi Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine ilk kez girmiş olacak.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com

 

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.