EFES 2018’de gözler TULPAR-S’te

EFES 2018’de gözler TULPAR-S’te

Otokar’ın paletli zırhlı araç ailesinin yeni üyesi TULPAR-S Efes-2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı’nda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanı sıra dost ve müttefik ülke unsurlarının beğenisine sunuldu.

TULPAR-S, üstün hareket kabiliyeti, yüksek balistik ve mayın koruması, modern ve esnek elektronik mimarisi ile ön plana çıkıyor.

Silah taşıyıcıdan personel taşıyıcıya kadar pek çok göreve uygun olan TULPAR-S, isteğe göre farklı görevler için farklı konfigürasyonlara sahip olabilecek modüler bir platform olma özelliği de taşıyor.

Geniş iç hacmi, yüksek taşıma kapasitesi ve esnek mimarisi sayesinde gelecekte de ortaya çıkabilecek zırh ve görev donanımı ihtiyaçlarına cevap veren TULPAR-S, her türlü arazi ve iklim koşuluna meydan okuyor. Amfibik versiyonu ile hem karada hem de denizde kullanılabilen TULPAR-S üstün hareket kabiliyeti, ateş gücü ve beka kabiliyetleri ile dikkat çekiyor.

TULPAR-S’e BAŞOK Pençesi

TULPAR-S üzerinde yer alan BAŞOK-Uzaktan Komutalı Silah Sistemi,Otokar mühendisleri tarafından zırhlı muharebe araçları için tasarlanan stabilize 7.62 mm makineli tüfek silah sistemidir.

CCD gündüz görüş kamerası, silah ile beraber hareket eden değişken huzmeli projektör ile donatılan, elektrik tahrikli stabilizasyon sistemi ve stadiametrik taksimat ile balistik düzeltme özelliğine sahip olan BAŞOK UKSS gerektiğinde araç üzerinden manuel olarak kullanılabilmektedir.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.