Otokar Kazakistan’da işi büyütüyor

Otokar Kazakistan’da işi büyütüyor

Türk savunma sanayiini yurtdışında başarı ile temsil eden Otokar ile Kazak devlet teşekkülü olan Kazakhstan Engineering şirketi arasında Kazakistan’da zırhlı araç üretiminin yapılmasını öngören iş birliği anlaşması yenilendi. 

Kazakistan’ın başkenti Astana’da bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Silah Sistemleri ve Askeri Teçhizat Fuarı KADEX 2018 kapsamında Otokar ile Kazakhstan Engineering şirketi arasında 2012 yılında hayata geçirilen iş birliği anlaşmasının devamında bir memorandum imzalandı.

Kazakistan Engineering şirketiyle Otokar arasında imzalanan memorandum, Kazakistan ordusundaki Otokar araçlarının bakımı, modernizasyonu, araç tedariki ve ortak şirketin aracılığıyla Kazakistan’da zırhlı araç üretiminin yapılmasını öngörüyor.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, imza töreninin ardından yaptığı açıklamada, Kazakhstan Engineering ile iş birliğinde zırhlı araç üretimiyle ilgili iş planı ve fizibilite çalışmasının oluşturulduğu memorandumun Kazakistan’da çalışma niyetlerini gösterdiğini dile getirdi.

Kazakistan ordusunda Otokar araçlarının başarıyla hizmet ettiğine dikkat çeken Görgüç, “İmzaladığımız belge, Kazakistan Silahlı Kuvvetleri için zırhlı araçların sadece ithalatı değil, ortak üretimi için de atılan ilk adım oldu.” dedi.

KADEX 2018 fuarına Otokar, yüksek koruma seviyesi, geniş iç hacmi ve üstün hareket kabiliyeti ile dikkat çeken Cobra II, yüksek taktik ve teknik özelliklere sahip çok tekerlekli modüler zırhlı aracı ARMA 8×8 ve URAL Yük Taşıyıcı Zırhlı aracı ile katıldı.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.