ICDDA 2018 firmalara yeni iş fırsatları oluşturacak

ICDDA 2018 firmalara yeni iş fırsatları oluşturacak

Defence and Technology’nin medya sponsoru olduğu ICDDA Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri etkinliğinin dördüncüsü; 23-25 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara’da Hacettepe Beytepe Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı himayelerinde ve Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Derneği (OSSA) organizatörlüğünde; Savunma ve Havacılık sektöründe faaliyet gösteren firmalara

  • İkili iş görüşmeleri gerçekleştirme,
  • Mevcut iş ilişkilerini geliştirme,
  • Yeni iş ilişkileri oluşturma,

Sektörün karşılaştığı problemleri ve olası çözümleri keşfetme fırsatı sunacak.

ICDDA düşük maliyetler ile; KOBİ’lere yüksek profilli firmalar ile görüşme imkanı sunuyor. 2013-2014-2016 yılı etkinliklerine yurtdışından gelen Satın almacıların gösterdiği devamlılık ve ilgi ile; sponsorların her yıl gösterdiği destek de etkinliğin başarısında önemli yer tutuyor.

ICDDA organizasyonumuz yurt dışından getirdiği Satın Almacılar ve gerçekleşen başarılı ve etkin ikili iş görüşmeleri ile “Savunma Sanayi Müsteşarlığı” tarafından 2014 Savunma Sanayi Özel Ödülü ve 2017 yılında Savunma Sanayii tanıtımı özel ödülüne layık görüldü. T.C Ekonomi Bakanlığı tarafından UR-GE Projeleri kapsamında verilen destekler KOBİ’lerimizin etkinliğe katılımının artması anlamında büyük önem taşıyor.

Etkinliğin 1. Gününde Sivil Havacılık, Deniz-Hava-Kara Sistemleri, Anayurt Güvenliği Teknolojileri ve Tedarik Zincirinin Geliştirilmesi gibi konularda, yerli ve yabancı yetkin moderatörler eşliğinde birçok ülkeden askeri ve ticari ataşeler, ilgili bürokratlar, Kuvvet Komutanlıkları ve ilgili Bakanlıkların temsilcileri gibi yaklaşık 1600 yetkilinin katılımı ile sektörle ilgili yeniliklerin konuşulduğu, sektörün karşılaştığı problemlerin ve olası çözümlerin tartışıldığı konferanslar düzenlenmektedir. 2. ve 3. gün ise, stantlı katılımcılar için ikili iş görüşmeleri organize edilmektedir.

3.sü Ekim 2016 yılında gerçekleşen etkinliğimizde; 33 ülkeden, 200 firmanın üzerinde katılım ile, 5400 kayıtlı ikili iş görüşmesi yapılmıştır. Yurtdışından AIRBUS DEFENCE AND SPACE, BOEING, DASSAULT SYSTEMS, EADS, LEONARDO GROUP, LOCKHEED MARTIN, MBDA, NAVANTIA, ROLLS ROYCE, SIKORSKY, THALES gibi bir çok önemli firmanın katılımının yanı sıra; yurt içinden ASELSAN, HAVELSAN, FNNS, ISTANBUL TERSANESİ, MKEK, OTOKAR, ROKETSAN, TAI, TEI, THY Teknik  gibi ana sanayi firmalarımız ile pek çok sanayicimiz etkinliğimize katılım göstermiştir.

23-25 Ekim 2018’de 4.sü gerçekleştirilecek olan etkinlikte, Türkiye havacılık sanayiinin başarılı çalışmaları ve bakım onarım konularının yanı sıra sertifikasyon ve bölgesel kalkınma modelleri konusunda da çeşitli konferanslar verilerek katılımcılar bilgilendirilecek. Daha detaylı bilgiye;

www.icdda.com.tr  ve www.ankara.bciaerospace.com adreslerinden ulaşılabilir.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.