İngiltere’de gözler “HÜRJET’te olacak

İngiltere’de gözler “HÜRJET’te olacak

Türk Havacılık Uzay Sanayii, dünyanın en önemli havacılık fuarı arasında yer alan Farnborough Airshow’a (FIA) katılıyor. 16 – 22 Temmuz 2018 tarihleri arasında İngiltere’de düzenlenecek fuara şale ile katılım sağlayacak.

Yeni logonun tanıtılacağı dünyanın en büyük fuarında, Eylül ayında ilk uçuşu planlanan T-625 Özgün Helikopter ve İnsansız Hava Aracı ANKA’da fuarda sergilenecek. Bugüne kadar Kara Kuvvetlerine 36 adet teslim edilen ve Türkiye’nin en büyük savunma ihracatının gerçekleştirildiği T129 ATAK helikopterimiz ise uçuş gösterisi yapacak.

Türk Hava Kuvvetleri’nin ve uluslararası pazarın kısa dönemdeki ihtiyaçlarını hedef alarak, jet eğitim ve hafif taarruz uçağı geliştirilmesi amacıyla başlatılan HÜRJET mock-up ilk defa FIA 2018’de sergilenecek.

HÜRJET İngiliz topraklarında

Türk mühendisler ve teknisyenler tarafından geliştirilip, uluslararası pazara sunulan özgün ürünleriyle iddialı yükselişini sürdüren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, dünya havacılık sektöründe şimşekleri üzerine çekmeye devam ediyor. Son dönemde havacılık ve uzay alanında yaptığı atılım ve iş birlikleriyle adından sıkça söz ettiren Türk Havacılık Uzay Sanayii, FIA 2018’e HÜRJET mock-up götürerek bir ilk daha gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Buna ek olarak, geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Türk Havacılık Uzay Sanayii’nin yeni logosunun İngiltere’de de tanıtımına devam edilecek.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.