ASELSAN devler arasında iki sıra yükseldi

ASELSAN devler arasında iki sıra yükseldi

ASELSAN, dünyanın en büyük savunma sanayii kuruluşları listesinde 2 sıra yükselerek 55’inci sırada yer aldı.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın bir kuruluşu olan ASELSAN, Amerika Birleşik Devletleri merkezli askeri yayıncılık kuruluşu Defense News dergisi tarafından yayınlanan listede her yıl daha yukarıda yer alıyor.

ASELSAN, Dünyanın ilk 100 savunma sanayii şirketi (Defense News Top 100) listesine ilk olarak 2006 yılında girmişti. Üslendiği projeleri ile başarı grafiğini giderek yükselten ASELSAN, geçtiğimiz yıl 57’nci sırada yer alıyordu.

ASELSAN, bir buçuk milyar dolara yaklaşan cirosu ile iki basamak yükselerek 55’inci sırada yer aldı. Defense News dergisi tarafından her yıl bir önceki yılın savunma satışları baz alınarak yayınlanmakta olan ”Defense News Top 100” dünyanın en prestijli savunma sanayi listesi olarak kabul ediliyor.

ASELSAN Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, Türk ordusunun elektronik cihaz ve sistem alanında en önemli kaynağı olduklarını söyledi. Prof. Dr. Görgün, şöyle devam etti:

“ASELSAN, teknolojide tam bağımsız olmanın yanı sıra, dünyanın en iyilerinden biri olma hedefi ile çalışmaya devam ediyor. Bunu yaparken de milli ve yerli çözümler üretmek vazgeçilmez hedefimizdir. Başta savunma alanında olmak üzere Türkiye’nin teknolojik bağımsızlığı ve gelişimi için çalışmaya devam edeceğiz. Sürdürülebilirlik hedefimiz doğrultusunda uluslararası ticari ilişkileri güçlendirerek dünya çapında ihracatımızı artırmak ve Türkiye’nin 2023 hedeflerine destek olmayı için çalışıyoruz.”

Kaynak: www.defenceandtechnology.com

Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.