Türkiye’nin siber mücadelesi başlıyor

Türkiye’nin siber mücadelesi başlıyor

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ’nin geleneksel hale gelen siber güvenlik etkinliği “Bayrağı Yakala” yarışmasında “beyaz şapkalı hacker”lar hünerlerini sergileyecek.

Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ’den (STM) yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin en önemli siber güvenlik etkinliklerinden “Capture The Flag-CTF”nin (Bayrağı Yakala) 4’üncüsü, kamu, üniversiteler ve özel sektörün katılımıyla Ankara’da gerçekleştirilecek.

STM’nin düzenlediği CTF Yarışması bu yıl ilk kez, iki aşamalı olarak planlandı. 28-29 Eylül tarihlerindeki ilk aşama katılımcı sayısı sınırlaması olmadan internet üzerinden online olarak gerçekleştirilecek. Birinci aşama sonrasında en başarılı ilk 45 takım arasına girenler 31 Ekim’de Ankara Sheraton Oteli’nde gerçekleştirilecek offline final yarışmasına katılmaya hak kazanacak.

Savunma Sanayii Başkanlığının öncülüğünde siber güvenlik alanında yenilikçi faaliyetleri ile öne çıkan STM’nin farkındalık yaratmak ve insan kaynağı geliştirmek amacıyla düzenlediği CTF Bayrağı Yakala Yarışması özellikle bu alanda kariyer yapmak isteyen gençlerin her yıl ilgi odağı oluyor.

Yoğun ilginin beklendiği yarışmada birinci olan beyaz şapkalı hacker takıma 20.000 TL, ikinci olan takıma 15.000 TL ve üçüncü olan takıma ise 10.000 TL’lik para ödülü verilecek.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.