Brezilyalı KC-390 teslimata hazırlanıyor

Brezilyalı KC-390 teslimata hazırlanıyor

Brezilya’da geliştirilen ve üretilen en büyük uçak olma özelliğini taşıyan Embraer’in çift jet motorlu KC-390 nakliye uçağı yeni bir test aşamasını daha geride bıraktı.

Brezilyalı Embraer firması yaptığı açıklamada, “21 Kasım’da Brezilya’nın Brasília Hava Kuvvetleri Üssü’nde KC-390’ın ön ve arka kapıları üzerinden birlik boşaltma ve acil tahliye senaryoları testleri başarıyla tamamlandı” bilgisini paylaştı.

Embraer, Brezilya Hava Kuvvetleri için tam operasyonel kabiliyetin sağlanması amacıyla gerekli testlerin yapıldığını belirtti.

2019 yılında ilk uçağı teslim alacak olan Brezilya toplamda 28 adet KC-390 siparişi verdi. Embraer gelecek 15 yıl içinde 700 adet KC-390 modelinin satışını yapmayı planlıyor. Şuana kadar Arjantin, Şili, Kolombiya, Portekiz ve Çek Cumhuriyeti toplamda 30’un üzerinde KC-390 siparişi verdi.

2006 yılından bu yana geliştirilmekte olan çift motorlu KC-390, 80 asker veya 64 tam teçhizatlı paraşütçü komando taşıyabiliyor. Saatte 870 kilometre hız yapabilen uçak 26 ton kadar taşıma kapasitesine sahip.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.