Ekber ONUK: “MRTP kendi alanında dünya lideri”

Ekber ONUK: “MRTP kendi alanında dünya lideri”

ONUK Taşıt Sanayii CEO’su Ekber Onuk, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nin ikinci gününde Mavi Okyanus Stratejisi: Denizde Kariyer Yapmak isimli oturumuyla “Vizyoner Genç” temasında gençlerle buluştu. 

Ekber Onuk, her şeyin bir tutkuyla başladığını, her iş için tutkunun bir vazgeçilmez olduğunu belirterek sözlerine başladı. 1968 yılında kendi hazırladığı otomobil ile büyük başarılara imza atan Onuk, özellikle tasarım sürecinde çok realist davranmak gerektiğini sözlerine ekledi ve global ölçüde rekabete girebilecek araçlar üretmenin büyük bir gurur olduğunu söyledi.

Türkiye’nin teknoloji olarak dünya devleriyle yarışan, hatta onları geçen bir durumdayken otomobil endüstrisinde bir süre sonra geride kalmaya başladığını dile getiren Onuk, “her işin bir fikirle başladığını, bir işin büyümesi, istikrarı ve başarısının yenilik ve yaratıcı düşünce akımının sürekliliğine bağlı olduğunu,” da sözlerine ekledi.

“Emsali bulunmayan veya daha önce hakikat olmamış bir kavramı ortaya koyabilmek için saflık derecesine varan bir inançla ve yılmadan atılım yapılmalıdır. Sonunda “Bunu biz yaptık!” demenin sevinci hiçbir şeyde yoktur.”

Kendi spor arabalarını tasarlayan, Ford tarafından modellemesi gerçekleştirilen araçlardan sonra birçok spor araba üretilmeye başlandı. Şu anda hazırlıkları devam eden yeni GT3 modelinin ise 2019 yılında yarış pistlerine girmesi bekleniyor.

Türk Savunma Sanayiinin en büyük avantajının Ar-Ge olduğunu ifade eden Onuk, denizlerde değişen bir stratejinin söz konusu olduğunu, artık ülkelerin kendi kıyılarını korumak istediklerini belirtti. ONUK Taşıt Sanayi tarafından üretilen ve kendi alanında dünya lideri olan Onuk MRTP’nin kıyı sularında üstünlük kurabilmek için büyük bir öneme sahip.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.