ARES 150 Karakol Gemisine Avustralya’dan ödül

ARES 150 Karakol Gemisine Avustralya’dan ödül

Avustralya’da gemi inşa ve denizcilik sektöründe yayın yapan Baird Maritime tarafından Katar Sahil Güvenlik Komutanlığı için üretilen ve dünyanın en hızlı açık deniz karakol gemisi unvanına da sahip olan ARES 150 HERCULES Dünyanın En İyi Açık Deniz Karakol Gemisi ödülüne layık görüldü.

ARES Tersanesi Genel Müdürü Utku ALANÇ yaptığı açıklamada, “Okuyucularının %75’i Avrupa ve Asya’da bulunan, okuyucu kitlesinin %80’ini denizcilik sektöründe yer alan kurum/kuruluşlar ve gemi inşa sanayicilerinin oluşturduğu bu saygın kuruluş tarafından, aynı zamanda Katar Sahil Güvenlik Filosunun Sancak Gemisi olan ARES 150 HERCULES’ün birincilik ödülüne layık görülmesi, Türk gemi inşa sanayii adına gurur vericidir. ARES Tersanesi, tüm azim ve kararlılığı ile en zor şartlarda dahi ülkesi ve milleti için üretmeye, ülkesini dünyada en iyi şekilde temsil etmeye, döviz kazandırmaya, kazandığını yine ülkesine yatırmaya ve istihdam yaratmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

48 metre boya, 37 deniz mili azami sürate ve 1600 deniz mili seyir siasına sahip olan ARES 150 HERCULES üzerinde konvansiyonel ve asimetrik tehditlere karşı kullanılmak üzere elektrooptik sensörler ile ASELSAN üretimi 30mm MUHAFIZ Uzaktan Komutalı Stabilize Top ve 2 adet 12.7mm STAMP Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemleri de bulunuyor. Bununla birlikte geminin kıç üstünde özel harekat timlerinin operasyon ve intikalleri amacıyla 2 adet ARES 24 HARPOON Ani Müdahale Botu yer alıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.