Ukrayna askeri teknolojisini Myanmar’a transfer edecek

Ukrayna askeri teknolojisini Myanmar’a transfer edecek

Ukrayna savunma sanayii alt yapısını Myanmar ile paylaşıyor. Bu kapsamda Ukrayna, Myanmar’a  zırhlı araç montaj tesisi kuracak.

Ukrayna, tesisin inşası için özel makineler de dahil olmak üzere gerekli tüm ekipmanın teslimatına başladı. Ukrayna ile Myanmar arasında imzalanan anlaşma kapsamında inşa edilecek tesisin 2020 yılının ikinci yarısında faaliyete geçmesi planlanıyor. Tesiste, BTR-4U tekerlekli 8×8 zırhlı personel taşıyıcı ile 2S1U kendinden tahrikli obüsün montajları gerçekleştirilecek.

Ukrayna Şirketi Kharkiv Morozov Makine Binası Tasarım Bürosu tarafından tasarlanan 8×8 zırhlı araç personeli taşıyıcısı olan BTR-4E’nin ihracat sürümüdür. Ukrayna savunma sanayii tarafından üretilen en yeni nesil tekerlekli zırhlı personel taşıyıcı olan araç -40 ° C ile +55 ° C arasında bir sıcaklıkta görev yapabiliyor. 110 km/s hıza ulaşabilen araç %60 dik, %40 yan eğimde hareket edebilmekte, 60 cm yüksekliğinde dik engel ve 200 cm uzunluğunda hendek geçebiliyor. 700 km menzili olan BTR-4E’nin  gövdesi, modüler tasarıma sahip zırh sistemleri sayesinde kullanıcı tarafından istenilen koruma seviyesine getirilebiliyor.

BTR-4E’ye farklı tipte silah istasyonları takılabiliyor ancak standart sürümde araçta ZTM-1 30mm otomatik topla donanmış olan BM-3 Shturm adı verilen uzaktan kumandalı bir silah istasyonu bulunuyor. Ayrıca istasyonda iki adet anti tank sistemi de yer alıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com 
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.