Süratli Botlar için Elektrikli Tahrik Sistemi ASELSAN ve STM’den

Süratli Botlar için Elektrikli Tahrik Sistemi ASELSAN ve STM’den

ASELSAN ile STM arasında Süratli Botlarda Elektrikli Tahrik Sisteminin Geliştirilmesi konusunda İyi Niyet Anlaşması IDEF 2019 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarında atıldı.

Türk Tipi Hücumbot Projesi ve benzeri süratli bot projelerinde yüksek sürat isteri nedeni ile ana tahrik sistemi klasik içten yanmalı motorlarla sağlanmaktadır. Ancak bu tür platformlarda, özellikle barış dönemindeki düşük seyir hızları nedeniyle ana tahrik sistemine ek olarak yardımcı elektrikli tahrik sistemi de bulunmaktadır.

ASELSAN ve STM hem tasarım döneminde hem de üretim döneminde ihraç kısıtlarına bağlı kalmayacak, tasarım açısından zafiyet yaratmayacak yerli sistem kullanılması gerekliliği nedeniyle bu konudaki bilgi ve tecrübelerini bir araya getiriyor. ASELSAN ve STM ekipleri konu ile ilgili ön çalışmaları tamamladı ve projede birlikte çalışma konusunda fikir birliğine vardı.

İleriye yönelik tüm deniz araçları projelerinde yer alacak elektrikli tahrik sistemlerinde ASELSAN çözümlerinin yer alması ve bu sistemlerde dışa bağımlılığın bitirilmesi açısından önem taşıyan bu mutabakat metni IDEF 2019’da taraflarca imzalandı.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.