ASİSGUARD ile DAHUA teknoloji transferi anlaşması imzaladı

ASİSGUARD ile DAHUA teknoloji transferi anlaşması imzaladı

Tek yerli otomasyon ve tanımlama sistemleri üreticisi Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri’nin yeni savunma yapılanması ASİSGUARD ve güvenlik teknolojileri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Çinli Dahua Teknoloji özellikle kamu güvenliğine dair çözümlerde birlikte çalışmak üzere IDEF’19’da önemli bir anlaşma imzaladı.

İmzalanan anlaşma ile başta termal çözümler olmak üzere Dahua’nın yüksek teknoloji ürünlerini, ASİSGUARD’ın teknoloji ortaklığı ile yerli ve milli ürün olarak Türkiye’de üretmek hedefleniyor.

Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Salih Güçbilmez; “ASİSGUARD olarak ülkemizin güvenliğinde kritik görevler üstlenecek yenilikçi teknolojiler geliştirmek için çalışıyoruz. Dahua Teknoloji ile gerçekleştirdiğimiz strateji ve teknoloji transferi mutabakatı da üreteceğimiz yeni teknolojiler açısından büyük bir önem arz ediyor. Bundan sonraki süreçte giderek artan bir diyalog ile başta Ar&Ge faaliyetleri olmak üzere güçlerimizi birleştirerek iş birliğimizi artıracağız.” dedi.

Anlaşma kapsamında, ASİSGUARD termal teknolojiler alanında geliştireceği projelerde Dahua’nın termal çözümler konusundaki tecrübesinden faydalanacak. Tarafların anlaşma sağladığı ürünlerin Türkiye’de yerli üretiminin yapılması ve entegrasyonunun tesis edilmesi için olanaklar değerlendirilecek ve tüm tarafların faydasına olacak şekilde ticari anlamda projeler üzerinde çalışılmaya devam edilecek.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.