‘JEMUS MPTS’den kaçış yok

‘JEMUS MPTS’den kaçış yok

Jandarma Genel Komutanlığının ihtiyacı olan Mobil Plaka Tanıma Sistemlerinin (JEMUS MPTS) son teslimatı, JEMUS-6 ve JEMUS-7 projeleri kapsamında tamamlandı.

ASELSAN tarafından geliştirilen sabit ve mobil plaka tanıma sistemleri Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ana yurt güvenliği konusunda etkin bir araç olarak kullanılmakla birlikte gelişen teknoloji, müşteri/kullanıcı talepleri doğrultusunda sürekli olarak geliştiriliyor.

Yurt genelinde 81 ilde toplam 364 noktadaki Jandarma birlikleri tarafından etkin bir şekilde kullanılan JEMUS MPTS, trafikte dolaşan sakıncalı araçların tespitinde önemli bir görevi başarı ile yerine getiriyor.

MPTS, hareketli veya sabit halde iken yakınındaki iki şeritten geçen tüm araçların plakalarını gece ve gündüz şartlarında üstün başarıyla tespit etmekte ve üzerinde bulunan GSM modülü ile güvenli ağ üzerinden tüm sakınca sorgulama sonuçlarını anlık olarak kullanıcıya sunuyor. Üzerinde bulunduğu 3 Eksenli Yönlendirme Birimi sayesinde araçların en iyi görüntüsünü alacak şekilde ayarlanabiliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.