“KORKUT” teslimatı başladı

“KORKUT” teslimatı başladı

KORKUT Seri Üretim Projesi’nin başlayan 1. Teslimat Kabul faaliyetleri, 3 adet Silah Sistemi Aracının ve 1 adet Komuta Kontrol Aracının Kabulü ile başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Kabul faaliyetleri kapsamında en zorlu aşama olan Havadan Karaya Füzelere Etkinlik Gösterimi Testi yaklaşık 200 m/s hıza sahip hızlı hedef uçağın başarılı bir şekilde düşürülmesiyle tamamlandı.

Testler esnasında KORKUT, yüksek performansı ile kabul heyetinin büyük beğenisini kazandı. Kabul testleri başarı ile tamamlanan KORKUT Sistemleri, Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığına teslim edildi.

ASELSAN tarafından geliştirilen 35 mm ATOM Parçacıklı Mühimmat ile havadan karaya füzeler, seyir füzeleri ve insansız hava araçlarına karşı etkin bir hava savunma çözümü olan KORKUT, alçak irtifa hava savunmasını uçak ve helikopterler gibi klasik hava tehditlerinin yanı sıra havadan karaya füzeler, seyir füzeleri ve insansız hava araçları gibi güncel hava hedeflerine karşı da en etkili şekilde gerçekleştirebiliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.