NERO Ukrayna’da emin adımlarla ilerliyor

NERO Ukrayna’da emin adımlarla ilerliyor

Özgün olarak geliştirdiği ve yerlilik oranı %90’a yaklaşan ürünleri başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere 20 farklı ülkenin güvenlik güçlerinin araçlarında görev yapan Nero Endüstri Ukrayna’daki teslimatlarını sürdürüyor.

Ukraynalı bir kara aracı üreticisi ile 500 adedin üzerinde 3 farklı tip sistem satışı konusunda anlaşma sağlayan Nero Endüstri teslimatlarına devam ediyor.

Nero Endüstri, son olarak 14. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF’19) tanıttığı Lazer Tespit ve Sis Havanı Sisteminin düzenlenen imza töreni ile Ukrayna’ya satışını gerçekleştirmişti. %90 yerlilik oranına sahip sistemden Ukrayna’ya toplamda 90 set teslim edilecek.

Lazerle hedeflemenin yapıldığı açıyı ve geliş yönünü tespit eden Lazer Tespit ve Sis Havanı Sistemi otomatik olarak sis havanlarını ateşleyip sisten duvar oluşturarak araç ve içindeki mürettebat için koruma sağlar. Ana muharebe tankı gibi kritik platformların yanı sıra her türlü kara aracına entegre edilebilen sistem piyasadaki rakiplerinden 4-5 kat daha düşük maliyetli ve daha etkin çözümlere sahip.

Nero Endüstri A.Ş, kara, deniz ve hava platformları alt sistemlerin tasarımı, üretimi ve kalifikasyonu alanlarında sektöre hizmet vermek için, 2009 yılında kuruldu. Hâlihazırda 20’nin üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren Nero Endüstri’nin ürün gamı ARMA Güç Sistemleri, ARES İnfilak Bastırma ve Yangın Söndürme Sistemleri, MARS KBRN Filtrasyon Sistemleri ve UMAY Lazer Tespit Sis Havanı Sistemleri’nden oluşuyor.

  • ARES İnfilak Bastırma ve Yangın Söndürme Sistemleri; yangın veya omuzdan atılan roket (RPG) tehdidine karşı askeri araçta bulunan personelin can güvenliğini sağlıyor. Sistem, olası yangın ya da infilak durumunu 3 milisaniyede tespit ederek 250 milisaniyede bastırıyor ve böylelikle hem personeli hem de araç içerisindeki kritik sistemleri koruyor.
  • ARMA Güç Sistemleri, askeri nitelikli bir platformun, üzerinde taşıdığı radar veya silah sistemleri gibi faydalı yüklerin ihtiyaç duyduğu elektriksel gücün üretimi ve dağıtımını yapıyor. Entegre bir çözüm yaklaşımı ile üretilen ARMA güç sistemleri aynı zamanda, araç üzerindeki tüm elektrik üretim sistemlerini birbirinin yedeği hâline getirerek, aracın her koşulda görevini yerine getirmesini sağlıyor.
  • MARS KBRN Tespit ve Filtrasyon Sistemleri, düşman unsurların KBRN silahları ile gerçekleştirdiği taarruzları algılıyor ve bu tip silahların ölümcül etkilerinden personeli koruyor. MARS ürün ailesi hem pozitif basınçlı sistemlerden hem de maskeli sistemlerden oluşuyor.

Nero Endüstri için 2018 rekor yılı oldu-nero

Ankara’da 12.000 m2’lik üretim ve Ar-Ge tesisi; Sakarya’da ise 60.000 m2’lik üretim tesisi bulunuyor.Nero Endüstri, askeri projeler için geçerli olan ulusal ve NATO kleransları sağlamakla beraber 90’ı mühendisten oluşan 180 çalışanıyla dünya çapında ürün ve servis desteği veriyor.

Nero Endüstri hakkında daha fazlası için www.neroindustry.com adresine tıklayınız!

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.