ASELSAN EYP’lere karşı

ASELSAN EYP’lere karşı

Kara Kuvvetleri Komutanlığının el yapımı patlayıcılar (EYP) ile daha etkin şekilde mücadele etmesini sağlamak amacıyla Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ile ASELSAN arasında yürütülen Elektronik Devreli EYP Düzenekleri Tespit ve Zararsız Hale Getirme Sistemi Projesi kapsamında HPEM (High Power Electromagnetics – Yüksek Güçlü Mikrodalga) alt sisteminin teknoloji gösterimi Gölbek Anten Test Sahasında yapıldı.

SSB Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, Genelkurmay MEBS Başkanı Tuğgeneral Alper Ketencioğlu, Asayiş Başkanlığı TEM Dairesi Başkanı Tuğgeneral Şakir Uslu, SSB Anayurt Güvenliği Grup Başkanı Halil İbrahim Öztürk’ün yanı sıra SSB, Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri, Özel Kuvvetler, Eğitim Doktrin, Jandarma Genel Komutanlıkları ve Emniyet Genel Müdürlüğünden yaklaşık 50 kişilik bir heyetin katıldığı gösterim sırasında HPEM Sistemi birbirinden farklı EYP düzeneklerini başarıyla etkisiz hale getirdi.

Böylece EYP ile mücadelede HPEM teknolojisinin önemi bir kez daha gösterilmiş oldu. Sistem EYP’lerin yanı sıra drone tipindeki tehditlere karşı da oldukça başarılı bir performans sergiledi. Sistem gösterimi heyet tarafından da beğeniyle karşılandı.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.