Pakistan’ın ‘ALPER’i görülmeden görecek

Pakistan’ın ‘ALPER’i görülmeden görecek

Düşman Elektronik Destek sistemleri tarafından tespit edilmeden hedef tespiti yapabilme özelliğine sahip ALPER LPI Radarı, Pakistan Donanması tarafından tek kaynak olarak seçildi.

ASELSAN’ın MİLGEM platformlarında da kullanılan ALPER LPI Radarı, Pakistan Deniz Kuvvetlerinin envanterine girecek olan ve şu anda DAMEN tersanesinde inşası devam eden OPV platformlarında kullanılacak. İnşa edilen her iki OPV platformunda da kullanılmak üzere siparişi alınan ALPER LPI Radarının, Pakistan Donanması envanterindeki ondan fazla platformda daha kullanılması için görüşmeler devam ediyor.

ALPER, deniz yüzeyinde hareket eden su üstü hedeflerinin her türlü hava koşulunda gece/gündüz tespitini sağlayan, tespit ederken tespit edilmeme (Low Probability of Intercept, LPI) özelliğine sahip bir Gemi LPI Radar Sistemidir. ALPER, seyir radarı olarak kullanılmak üzere her türlü deniz platformuna entegre edilmeye uygun bir yapıya sahiptir.

Pakistan Donanmasına Romanya'dan taze kan-pakistan

Pakistan Donanmasına taze kan

Romanya’daki DAMEN Galati Tersanesinde Pakistan Deniz Kuvvetleri için inşa edilen iki adet 2.300 tonluk korvetin ilki geçtiğimiz günlerde suyla buluştu.

2017’de imzalanan sözleşme kapsamında ilk geminin bu yılın sonunda Pakistan Donanması’na katılması ve ikincisinin 2020 ortalarında teslim edilmesi bekleniyor. 90 metre uzunluğa, 14.40 metre genişliğe sahip gemi 23 knot hıza çıkabiliyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com 
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.