Güvenlik güçlerine 37 bin “METE”

Güvenlik güçlerine 37 bin “METE”

Güvenlik güçlerine 37 bin adet özgün yerli tabanca “METE” teslimatı gerçekleştirildi.

Özgün Yerli Tabanca Projesi kapsamında Samsun Yurt Savunma “TP9 SF Mete” ve Sarsılmaz “SAR9 Mete” firmaları tarafından üretimi tamamlanan 37.000 adet daha METE tabancası güvenlik birimlerimize teslim edildi. Böylelikle bugüne kadar teslim edilen tabanca sayısı 110 bini geçti. Sözleşme kapsamında güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 235 bin tabanca tedarik edilecek.

Her iki tabanca da yüksek sıcaklık testleri, zorlu çevresel koşul testleri ve düşük sıcaklık testlerini başarıyla tamamladı. Güvenlik birimlerinin hafif ve etkin bir silaha sahip olması amacıyla üretilen yerli tabanca METE’ler, 9 mm namluya ve polimer gövdeye sahip. Her iki modelde de iğne ateşleme mekanizması ve tek hareket tetik mekanizması bulunuyor.

Ayrıca tabancalar, bir adet 15 ve iki adet 18 mermi kapasiteli olmak üzere, toplam üç şarjör ile teslim ediliyor. Tabancalara optik nişangah takılabiliyor. 30 bin atım ömrüyle uzun süre güvenlik güçlerine hizmet edecek METE, 750 gr ağırlığıyla da ergonomik bir kullanım sunuyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

1 Yorum

  • Mesut Küçük

    TP 9 Mete duruşuna kurban,ordumuzun yerli bir silahla donatılması her şeyin ötesinde takdire şayan, başarılar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.