ASELSAN EHSİM’in yüzde 50’sini devraldı

ASELSAN EHSİM’in yüzde 50’sini devraldı

ASELSAN, Havelsan Ehsim Hava Elektronik Harp Sistemleri’nin yüzde 50’sini devraldı.

ASELSAN, Kamuyu Aydınlatma Platformunda bir özel durum açıklaması yaptı.

Açıklamada, “Havelsan Ehsim Hava Elektronik Harp Sistemleri Mühendislik Ticaret AŞ’nin yüzde 49’luk kısmının gerçek kişilerden, yüzde 1’lik kısmının ise Havelsan Hava Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ’den olmak üzere toplam payların yüzde 50’sinin devralınmasına yönelik pay devri sözleşmeleri imzalanmış olup, gerekli ödeme ve tescil süreçlerinin tamamlanmasını müteakip ilgili şablon ile ayrıca açıklama yapılacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Ehsim AŞ’nin, Elektronik Harp ve Taktik Komuta Kontrol sistemleri alanlarında faaliyet gösterdiği bilgisi verildi.

HAVELSAN-EHSiM A.Ş., Elektronik Harp ve Taktik Komuta Kontrol sistemleri alanlarında faaliyet göstermek üzere 1998 yılında kuruldu.

EHSİM bugüne kadar bir çok projede alt-yüklenici daha sonra ise ana yüklenici olarak görev aldı ve özgün sistemler meydana getirdi. Bunlar arasında EHSiM Karşı Tedbir Salma Sistemi adı ile anılan Chaff/Flare sistemi, Kore Cumhuriyeti Hava Kuvvetleri Komutanlığı için geliştirilen Elektronik Harp analiz yazılımları, karıştırma tekniği analiz yazılımı ve Elektronik Harp test yazılımları bulunuyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com 
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.