STM hız limitini aşacak!

STM hız limitini aşacak!

Türkiye’de yerli ve milli teknoloji hamlesine katkıda bulunan STM, Teknofest İstanbul kapsamında düzenlenecek olan World Drone Cup’ın yürütücülüğünü üstlenerek dünyanın en iyi dron pilotlarının mücadelesine destek oluyor.

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde geliştirilen kritik teknolojilerle askeri deniz platformları, otonom sistemler ve siber güvenlik alanlarında önemli projelere imza atan STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. gençlere yönelik yaptığı çalışmalarla sektörün geleceğine katkıda bulunuyor.

Şimdi dron zamanı!

17-22 Eylül’de İstanbul’da düzenlenecek olan Teknofest’te yer alacak olan STM; ilkokuldan üniversiteye kadar her yaştan öğrenciyle buluşarak 30 yıla yaklaşan bilgi birikimi ve mühendislik deneyimini gençlere aktarmayı amaçlıyor.

Dünyadan 64 pilotun yarışacağı World Drone Cup’ın yürütücülüğünü üstlenen STM, gençleri STM standında World Drone Cup yarışmasının birebir simülasyonu olan dijital oyun ile mücadeleye ve sürpriz hediyeler kazanmaya davet ediyor. STM aynı zamanda festival kapsamında, alanında ilkleri gerçekleştiren otonom dron sistemlerini, uzay teknolojileri alanında ön plana çıkan uydularını ve havacılık konusundaki yerli ve milli proje ve kabiliyetlerini sergileyecek.

Gençlerle buluşmak için ortak zemin

Askeri deniz platformları, otonom sistemler ve siber güvenlik alanında özgün ve yenilikçi çözümler geliştiren STM, çalıştığı alanları geçlere daha iyi anlatabilmek, gençlerin kariyerlerini yönlendirebilmek, çeşitli kabiliyetler kazandırabilmek ve istihdam edebilmek adına birçok girişimde bulunuyor.

Askeri denizcilik alanında “Derin Arayışlar”, siber güvenlik alanında “CTF Capture The Flag” yarışması ve STM Akademi gibi gençler için önemli projeler geliştirdiklerini belirten STM Genel Müdürü Murat İkinci dünyanın en büyük ikinci havacılık festivali olan Teknofest İstanbul’un milli teknoloji hamlesine önemli bir katkıda bulunduğunu ifade etti.

Murat İkinci; “STM olarak içinde bulunduğumuz iş birliklerini bu yıl bir adım daha ileriye taşıyoruz. Bildiğiniz üzere otonom dron sistemleri, ana yatırım faaliyetlerimizden birini teşkil ediyor. Bu alandaki çalışmalarımızı farklı ölçeklerde genişletmek üzere yürütücülüğünü üstlendiğimiz World Drone Cup ile dünyanın en yetenekli pilotlarını İstanbul’da ağırlarken, dron teknolojilerine ilgi duyan gençlerimizin heyecanına ortak olmayı ve onları ilgi alanları özelinde doğru bir şekilde yönlendirebilmeyi amaçlıyoruz. Teknofest gibi önemli organizasyonların çocukların ve gençlerin teknolojiyle üretme konusunda ilham alacakları etkinlikler olduklarına inanıyoruz” dedi.

World Drone Cup’ta 2 Türk Pilot

World Drone Cup’ta 38 ülkeden 64 pilot kıyasıya yarışacak. İki Türk pilotun da yer alacağı yarışlar, 1. pist günü olan 17 Eylül’de başlayacak ve 22 Eylül Pazar günü kupa töreniyle son bulacak.

STM’nin yürütücülüğünü üstlendiği World Drone Cup’ın etkinlik alanında ziyaretçiler yarışları izleyerek heyecana ortak olacak. Bunun yanı sıra, dron pilotu olmanın nasıl bir deneyim olduğunu merak eden gençler ise STM standındaki World Drone Cup simülasyon oyununda yarışma fırsatı yakalayacak.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.