Rheinmetall siparişi aldı

Rheinmetall siparişi aldı

Almanya’nın ve dünyanın kara savunma sistemleri konusunda lider firmalarından Rheinmetall, adı açıklanmayan bir müşteriden Oerlikon Revolver Gun MK3 hava savunma sistemi siparişi aldı.

Rheinmetall, X-TAR 3D keşif ve tespit radarı, Skymaster Komuta Kontol sistemi, AHEAD parçacıklı mühimmat ve yedek parçaları içeren 210 milyon Euro tutarındaki sözleşme kapsamında teslimatların 2022 yılına kadar tamamlanması planlanıyor.

AHEAD parçacıklı mühimmat ile uçak, helikopter, seyir füzeleri ve insansız hava araçlarının yanı sıra yer hedeflerine karşıda son derece etkili olan 35 mm Oerlikon Revolver Gun Mk3 4 bin metre etkili menzile ve dakikada bin mühimmat ateşleme kabiliyetine sahip.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

1 Yorum

  • taner

    Eger S-400’leri korumak istiyorsak , Türkiye’de S-400lerin yanina bunlardan acilen Siparis etmeli.Hava Savunma Sistemi Ülkenin Hava Sahasini korur, ama S-400’de korumak icin Silah Sistemleri gerekli. Bu Sistemlerde Rheinmetall’in ürettigi Oerlikon Revolver Gun yada MANTIS Sistemleri. Bir Sistemin göremedigini öteki Sistem görür veya cok siddetli Füze yagdiginda iki Sistemde calisip,Füzeleri daha Cabuk yok eder.

    Karsidaki Düsman, Saldiriyi ilk baslattigi an, önce ülkenin Hava Savunmasini yok eder ve Sonrada Ucaklar kalkmadan onlari yok eder. Hatta Koordineli olarak’ta Saldirabilir, Savasin Baslangicinda Tomahawk Seyir Füzeleri ile hem Hava Savunma Radarlarini ve ayni anda ülkedeki tüm Savas Ucaklarini bulundugu Pistleri ve yerdeki Savas ucaklarini kalkmadan vurur.

    O yüzden hem Rheinmetall hemde yanina MANTIS alinirsa daha etkili olur. Bunlar özellikle Tomahawk gibi Seyir Füzelerine karsi etkilidir.Birinin göremedigini öteki Sistem görür. Yoksa Hava Savunma Sistemini yanliz birakilirsa , adeta avlanmaya hazir Balik gibi her Saldiriya aciktir. Bu hem Elektronik Harp ile Radar Köreltme (Electronic Warfare) , sonrada anti Radar Füzeleri yada Seyir Füzeleri ile vurur.

    Zaten S-400 Ruslar tarafindan Medya araciligi ile adeta Sisirilip Servis edilmistir. S-400 Tomahawk gibi Seyir Füzesini, yeri adeta yalayarak cok alcak irtifadan ucarak Radara yakalanmadan hedefine yönelir. Yoksa Tüm Gazetelerde yazildigi gibi yok 400km’den vuruyormus bunlar hep palavra.Birak 400km’den Tomahawki vurmak 150km’den bile vuramaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.