TCG ANADOLU’ya ASELSAN koruması

TCG ANADOLU’ya ASELSAN koruması

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterinde yer alan en büyük deniz platformu olacak olan TCG ANADOLU (LHD) Deniz Elektronik Harp Süiti Chaff/KÖ Dekoy Atım Sisteminin fabrika kabul testleri tamamlandı.

Deniz Elektronik Harp Süiti (EHS) Tedariki Projesi fabrika kabul testlerinin ikincisi, EHS’nin Fonksiyonel İmha Silahlarından olan Chaff/KÖ Dekoy Atım Sistemi (DAS) için Gölbaşı Yerleşkesinde Savunma Sanayii Başkanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve SEDEF Tersanesi temsilcileri katılımı ile tamamlandı.

DAS, Deniz Elektronik Harp Süiti Merkezi Yönetim Sistemi (MYS) tarafından işlenen tehdit verileri sonucunda başta güdümlü mermiler olmak üzere birçok tehdide karşı fonksiyonel imha amacıyla Chaff ve Kızıl Ötesi Dekoy atımını gerçekleştirerek geminin korunmasını sağlıyor. DAS, Elektronik Harp Süitine bağlı olarak çalışabildiği gibi, Savaş Yönetim Sistemine bağlı olarak da çalıştığı gibi, gerektiğinde herhangi bir sisteme bağlı olmadan kendi başına da kullanılabiliyor.

TCG Anadolu üzerinde 2020 yılı içerisinde gerçekleştirilecek deniz kabul testleri ile teslimatı tamamlanacak olan Chaff/KÖ Dekoy Atım Sistemi ile Türk Deniz Kuvvetleri ilk kez tüm tasarımı ASELSAN’a ait bir Dekoy Atım Sistemine kavuşacak.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.