Meteksan tam kadro Tayland’da

Meteksan tam kadro Tayland’da

Meteksan Savunma milli imkanlarla geliştirdiği sistemleri Tayland ve Uzak Doğu’daki kullanıcılarla buluşturdu.

Savunma ve havacılık sektörünün kalbi Tayland’da düzenlenen Defence & Security 2019 fuarında atıyor. Dün kapılarını açan fuara Türkiye adına Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde 32 firma ile Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği katılıyor.

Meteksan Savunma da çeşitli platformlara yönelik olarak geliştirdiği Retinar PTR Çevre Gözetleme Radarı, MİLSAR İHA SAR/GMTI Radarı, C-Bant İHA Veri Bağı, YAKAMOS 2020 Karinaya Monteli Sonar Sistemi, Su Altı Erken Uyarı ve Sensör Ağ Sistemleri, KEMENT Taktik Veri Bağı, Yara Savunma Eğitim Simülatörü ile  Bangkok’taki yerini aldı.

Fuarın ilk günü Filipinler Savunma Bakanı Delfin Lorenzana ve Türkiye’nin Bangkok Büyükelçisi Evren Dağdelen Akgün Meteksan Savunma standını ziyaret ederek, yürütülen projeler ve ürünler hakkında bilgi aldı. Ziyarete Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Serdar Demirel de eşlik etti.

Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan, fuar katılımıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kuruluşumuzdan bugüne kadar geçen süreçte, faaliyet alanlarımızda, özgün ve ileri teknolojik çözümlerimizi ve yetkinliğimizi geliştirerek tecrübemizi arttırdık. Kazandığımız tecrübe, kurduğumuz altyapı ve alanında uzman mühendis kadromuzla özellikle son 2 senedir yurtdışı pazarında da önemli sözleşmelere imza attık ve büyümemizi sürdürüyoruz. Ürettiğimiz sistemler; bugüne kadar, su üstü ve su altı platformları, helikopterler, insansız hava araçları ve füze sistemleri gibi çeşitli platformlara entegre edildi. Retinar Çevre Gözetleme Radarlarımız sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da sahada görev yapıyor. Yara Savunma Eğitim Simülatörümüz, 4 farklı ülke tarafından tercih edildi, bu alanda dünya lideriyiz.

 

YAKAMOS’un Pakistan’a ihracatı ile ülkemiz ilk kez yurtdışına Karinaya Monteli Sonar Sistemi ihraç etmiş oldu. Radar Altimetre ürünümüz hali hazırda Uzak Doğu’da bir platformda başarı ile görev yapıyor. Kullanıldığı alanlarda, kendilerini kanıtlamış olan bu ürünlerimizi Tayland’da düzenlenecek Defence & Security 2019 fuarında da sergileyeceğiz. Ürünlerimizin, teknoloji ve yenilikçilik açısından ziyaretçilerin ilgisini çekeceğine eminim.

Meteksan Savunma, Defence & Security 2019’da, ziyaretçilerini, Challenger 1-2 holündeki, S33 numaralı stadında ağırlıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.